Moto3: Hanika vyhozen z Platinum Bay Real Estate

15. června 2016 v 9:44

Autor: Petr Štola
Fotografie: archiv motogp.com

Velikost textu: smaller normal bigger

Motocyklový jezdec Karel Hanika končí v týmu Platinum Bay Real Estate a příští týden se tak již nepostaví na start osmého závodu mistrovství světa. V nejslabší třídě Moto3 jej nahradí zkušený Brit Danny Webb. ...

Dvacetiletý Hanika ve své třetí sezóně v MS ještě nebodoval. Vedení týmu navíc poukázalo na fakt, že se brněnský rodák nesžil s motocyklem Mahindra. "Situace se ukázala neperspektivní, není šance na zlepšení s ohledem na budoucnost v mistrovství světa," uvedli zástupci týmu, do kterého Hanika přišel před sezónou.
 
Český jezdec v předešlých dvou letech obsadil shodně osmnácté místo v konečném hodnocení MS, když získal 44 a 43 bodů. Letos byl nejlépe dvacátý v Mugellu. Po Hanikově vynuceném konci tak v šampionátu pokračuje už jen jediný Čech - Jakub Kornfeil, který také startuje v Moto3.
 
Haniku nahradí pětadvacetiletý Webb, který má na svém kontě sto startů v MS v nejslabší třídě. Nejlépe byl celkově desátý v roce 2010, před třemi lety ale v šampionátu skončil a v zimě se jako testovací jezdec podílel na vývoji motocyklu Mahindra.

 


Hodnocení článku:
1 2 3 4 5

Sdílej

TwitterGoogleFacebookDeliciousLinkedinDigg

Diskuse: 2 komentáře

R 15. června 2016, 16:59 | 0 1

Všichni
Štěstí hlava štěstí hlava štěstí a prachy...

VanillaIceCream 80 15. června 2016, 16:02 | 5 0

98
No jo... bohužel to vypadalo už na konci loňské sozóny, že tenhle talent bude zmařen, ale že to veme až tak rychlý konec jsem opravdu nečekal. Moc bych mu přál nějaké jiné angažmá, ale nic takového jako bylo AJO Red Bull už bohužel nikdy mít nebude...


Přidat komentář:

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme, abyste se u nás cítili dobře, proto diskuse hlídáme a příspěvky, které jsou v rozporu s Kodexem diskutéra, mažeme.

TOPlistTOPlist