Moto3: Kuba Kornfeil jedenáctý v Austinu

11. dubna 2016 v 21:01

Autor: Tz, Honza Karásek
Fotografie: Gold & Goose Photography

Velikost textu: smaller normal bigger

Závodník týmu Drive M7 SIC Racing Jakub Kornfeil si vyjel skvělou čtvrtou pozici na startovním roštu pro Velkou cenu Spojených států. Závodem se ale protrápil. ...

Kornfeil dobře odstartoval a chvíli se držel na čtvrté pozici. Pak se ale propadl a se soupeři Bastianinim, Bulegou a Locatellim začal boj o šesté místo. V této skupince však také pomaličku ztrácel. Do bojů se navíc zamíchali ještě Niccoló Antonelli, který za několik kol upadl, Aron Canet, Livio Loi, Juanfran Guevara a Jules Danilo.

I toto uskupení se ale trošku roztrhalo. Jakub tak měl možnost bojovat o deváté místo. Do posledního kola najížděl až dvanáctý a posun nahoru šel velmi těžce. Nakonec dokázal zdolat jen Španěla Guevaru a zajistit si tak jedenáctou příčku. V průběžném hodnocení šampionátu je Jakub Kornfeil zatím desátý s osmnácti body.

 

Jakub Kornfeil:
„Je to zklamání, protože jsem chtěl vytěžit úplně jiný výsledek. Když jsem jel za Bastianinim, docela to šlo a říkal jsem si, že bych v této skupině mohl zůstat a zabojovat o šesté místo. Jenže toto tempo jsem nebyl schopný akceptovat a dotáhli se na mě další jezdci. Byl jsem předjet a vzdorovat naráz bylo tak těžké. Od této jsem bojoval pouze o přežití a nějaké body. Zadní pneumatika odešla a pocit na motorce byl čím dál horší. Dnešek je mně moc líto. Tým odvedl skvělou práci, v kvalifikaci byl perfektní a my vyjeli parádní postavení, které nakonec k ničemu nebylo. Za dva týdny budeme mít další šanci a věřím, že ji využijeme mnohem lépe.“


Hodnocení článku:
1 2 3 4 5

Sdílej

TwitterGoogleFacebookDeliciousLinkedinDigg

Fotografie

Diskuse: Žádný komentář

Žádné příspěvky. Buďte první!

Přidat komentář:

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme, abyste se u nás cítili dobře, proto diskuse hlídáme a příspěvky, které jsou v rozporu s Kodexem diskutéra, mažeme.

TOPlistTOPlist