Třítýdenní zámořské závodění má za sebou Rookie Karel Hanika a ve všech třech závodech dokázal bodovat na okruzích, kde startoval ve své kariéře úplně poprvé. A co navíc, při Grand Prix Malajsie si připsal na své konto absolutně nejlepší výsledek své mladé kariéry, když byl v předposledním závodě letošní sezóny odmávnut na skvělém devátém místě

Po startu z 12. místa na startovním roštu se sice Hanika propadl o několik míst dozadu a jezdil na P16. Nenechal se ale znervóznit, a jelikož soupeři chybovali, tak se postupně probojovával dopředu. V 6. kole jsme ho na Live-Timingu zaregistrovali už na P13, ale to rozhodně ještě neřekl tovární jezdec KTM své poslední slovo.

O 6 dalších kol později jsme ho viděli už v Top-10 a zde se držel hned za vedoucí skupinou, která bojovala v Sepangu o vítězství. Jelikož v posledním kole odpadl z čelní skupiny pro pád John McPhee, tak byl Hanika odmávnut v cíli na skvělém 9. místě, přičemž ve vzájemném souboji porazil i svého největšího soupeře a dalšího Rookieho Eneu Bastianiniho!

Karel Hanika

Po hodně tvrdém posledním kole nakonec zvítězil letos už podruhé (Indianapolis) zkušený Španěl Efren Vazquez, který stále ještě nemá na příští sezónu tým a motocykl…! Stupně vítězů doplnili Jack Miller – který tak na Alexe Marqueze získal 9 důležitých bodů a bude se rozhodovat o titulu mistra světa Moto3 až ve finále ve Valencii na okruhu Ricarda Torma – a Alex Rins. Čtvrtý byl odmávnut Danny Kent a lídr šampionátu Alex Marquez dokompletoval Top-5.  Druhou polovinu elitní desítky doplnili Alexis Masbou, Niccolo Antonelli, Čech Jakub Kornfeil jako osmý, a hned za ním další český jezdec, náš Karel Hanika – což byl jeho nejlepší výsledek kariéry!, a Top-10 dokompletoval Enea Bastianini.

Na čele šampionátu kubatury Moto3 je tedy Alex Marquez s náskokem 11 bodů před Jackem Millerem. Jakubu Kornfeilovi patří P12, Karel Hanika je pak na P18.

Karel Hanika:
 “Já jsem s dnešním závodem velmi spokojený. Myslím, že jsem odvedl velmi dobrou práci po celý víkend. Nejprve jsem se naučil znát na tomto okruhu ideální stopu, a pak jsem včera jezdil sám a byl rychlý v kvalifikaci. To je důvod, proč jsem dnes mohl jezdit kousek za hlavní skupinou, ke které jsem ale měl určitou ztrátu. V závěru jsem se k nim už nemohl dostat. Ale závod byl obecně velmi dobrý. Velice si vážím práce a pomoci, kterou jsem obdržel od týmu. Doufejme, že můžeme tento krok posunu směrem nahoru udržet i ve finále ve Valencii”, byl po dnešním závodě doslova šťastný český jezdec továrního týmu Red Bull KTM Ajo Karel Hanika.

01- Efren Vazquez – SaxoPrint RTG – Honda 40:41.002