Dopoledne šestnácté místo, odpoledne jedenácté. Rozdílné výsledky Karla Abrahama v pátečních trénincích MotoGP na Velkou cenu Malajsie v Sepangu odrážejí rozdílné počasí, které na okruhu panovalo. Zatímco dopolední trénink odjeli jezdci na suchu, odpoledne přišla „tradiční“ dešťová přeháňka, kvůli které byl dokonce trénink odložen

Karel Abraham
Dopoledne vedro, odpoledne déšť, prostě Sepang jako obvykle. S dopoledním výsledkem jsme spokojení, na to že byl první, jsme neměli žádné vážnější problémy. Odpoledne přišla fakt silná průtrž mračen, sice jsme vyjeli, ale pak nám dali červenou vlajku a celý trénink se odložil. Na začátku byla trať mokrá, pak osychala, ale časy jsou oproti dopoledním úplně mimo, je tam rozdíl snad patnáct vteřin. Takže jedenácté místo zní hezky, ale z pohledu kvalifikace to je jedno. Na druhou stranu je dobré vědět, že tady dokážeme na mokru jezdit konkurenceschopně. Pokud tohle tradiční počasí vydrží, tak možná pojedeme na mokru i v neděli.“

Kvůli silnému dešti byl druhý trénink kategorie MotoGP po pěti minutách zastaven a aktuálně se čeká na lepší podmínky na dráze. Po kratší pauze se trénink nakonec přeci jen odjel. Na mokré dráze byl nejrychlejší španělský jezdec Jorge Lorenzo, kterého následovali krajané Marc Marquez a Daniel Pedrosa. Náš Karel Abraham zajel jedenáctý čas 2:17,259.

23. Broc Parkes (AUS, PBM) +6,278

Čtyři jezdci ve třech setinách, tak vyrovnaný byl druhý trénink nejslabší kategorie, ve kterém zvítězil Ital Niccolo Antonelli. Velmi dobře se prezentoval Jakub Kornfeil, který o vítězství v tomto tréninku přišel až v závěru, a to ještě o pouhých 0,016 sekundy. Na třetím místě skončil Alex Marquez ze Španělska, jež na Antonelliho ztratil 0,021 sekundy, zatímco čtvrtý Jack Miller z Austrálie byl o dalších 0,006 sekundy pomalejší. Karel Hanika zajel čas 2:15,579, což znamenalo 17. místo.

1. Niccolo Antonelli (ITA, KTM) 2:13,586