Motogp DUCATI: Dall’Igna tvrdí, s elektronikou jsme ve výhodě

26. ledna 2016 v 9:07

Autor: Petr Štola, zdroj Speedweek
Fotografie: ducati racing

Velikost textu: smaller normal bigger

Ředitel závodního oddělení italské továrny Ducati přiznal, že díky osmi motocyklům na startu bude Ducati u nové jednotné elektroniky ve výhodě ...

V rámci prezentace satelitního týmu Octo Pramac Yahknich se představil i ředitel závodního oddělení italské továrny Ducati pan Gigi Dall’Igna. Právě tento muž následně poskytl několik rozhovorů týkajících se nejen týmu Pramac, ale také celkového vývoje nového motocyklu Ducati Desmosedici GP16.
 
Dle slov Gigiho získává italská továrna Ducati letos díky celkem osmi motocyklům na startovním roštu jistou výhodu proti ostatním, a to především ve věci nových pneumatik a jednotné elektroniky. Jak Dall’Igna prozradil, díky tak velkému zastoupení Ducati bude moci továrna mnohem efektivněji testovat novou elektroniku a získávat potřebné informace.
 
 
„Ano, je pravdou, že budeme mít na startu osm motocyklů rozdělených mezi různé týmy. To bude samozřejmě výhoda, protože budeme moci mnohem efektivněji testovat a reagovat na změny. Nasbíráme více dat než naše konkurence, takže bychom naše nápady a řešení mohli také mnohem rychleji vyzkoušet. To se zatím týká ale jen elektroniky, u pneumatik dle mého názoru v žádné výhodě nebudeme."

Novou motorku jsme navrhovali tak, aby jí pneumatiky Michelin seděly, ale musíme velmi rychle zapracovávat veškerou odezvu od jezdců v prvních závodech, jen tak se dokonale adaptujeme. To bude také dle mého názoru klíčový faktor k úspěchu v letošní sezoně pro všechny - kdo se nejrychleji adaptuje, vyhraje,“ řekl Gigi Dall’Igna.
 
 
Více čtěte za týden v novém Motohouse 3/2016

Hodnocení článku:
1 2 3 4 5

Sdílej

TwitterGoogleFacebookDeliciousLinkedinDigg

Fotografie

Diskuse: 7 komentářů

Mike 26. ledna 2016, 22:44 | 0 0

Gigi
JoJo génius :) někdo umí vymyslet geniální věci a jiný videt geniální díry v pravidlech :D ale nikdo mi nevyvráti že to konečně poradny génius u ducati. Bohů díky za něj!

Trejsíč 26. ledna 2016, 17:10 | 0 1

Moudro
Staré přísloví říká, že zající se vždycinky sčítají až PO honu !!! Takových siláckých prohlášení jsme už slyšeli mnoho...

franc 26. ledna 2016, 15:37 | 1 2

ducati
Tenhle pán je pěkně vyčůranej a ta španělská chátra mu hraje do karet. Motochepe palec dolu :(((

Stano 26. ledna 2016, 14:19 | 4 0

@Milda
Tak už by jako někdo mohl tu japonskou šňůru přetrhnout, ale Casey už to nebude. Iannonne se mi zdá jako daleko lepší mladší puška. Má rychlost, bere zkušenosti, už je určitě lepší než Dovi. Za 29 a co nejdřív :-D

Casey 26. ledna 2016, 11:06 | 0 2

Ducati
Mildo prepáč, dal som ti palec dole

Milda 26. ledna 2016, 10:10 | 1 2

ducati
Taky si myslím, že teď přijde jejich chvíle a Stoner bude mistrem 2017

Paleček 26. ledna 2016, 9:19 | 1 0

Jednou budou koukat
Tenhle pán to tam má !


Přidat komentář:

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme, abyste se u nás cítili dobře, proto diskuse hlídáme a příspěvky, které jsou v rozporu s Kodexem diskutéra, mažeme.

TOPlistTOPlist