MotoGP Honda: naše problémy leží v elektronice, Yamaha ji využila líp

8. února 2016 v 14:34

Autor: Petr Štola
Fotografie: repsol

Velikost textu: smaller normal bigger

Sportovní ředitel HRC Livio Suppo přiznal, že všechny současné problémy továrního týmu Repsol Honda leží v nové elektronice Magneti Marelli ...

U Hondy zavládlo po testech v Malajsii velké zklamání. Zatímco u Yamahy se s novou elektronikou a pneumatikami vyrovnali na výbornou, u továrního týmu Repsol Honda se oba jezdci v průběhu testování potýkali s velkými problémy. To přiznal i sportovní ředitel HRC pan Livio Suppo.
 
Hlavním problémem je dle slov tohoto zkušeného manažera skutečnost, že inženýrům Hondy se stále nedaří přizpůsobit novou jednotnou elektroniku charakteristice současného motoru Honda. Tím samozřejmě jezdcům vzniká řada nepříjemných situací a zároveň nemohou z motoru dostat maximální výkon.
 
 
„Je pravdou, že přestup na novou elektroniku je pro nás obtížnější, než jsme čekali. Inženýři Hondy stále nemají novou elektroniku Magneti Marelli dostatečně v grifu a tím vznikají tyto problémy. Zároveň ale musím říct, že po tomto testu máme více pozitivních než negativních poznatků. Oba naši jezdci se rozhodli pro nový motor, který budeme dále vyvíjet. Naše ztráta na Yamahy leží pouze v elektronice. Nový software má potenciál, ale my jej z něj musíme dostat,“ řekl Livio Suppo.
 
 
Výsledky prvních testů na Sepangu najdete ...ZDE

Hodnocení článku:
1 2 3 4 5

Sdílej

TwitterGoogleFacebookDeliciousLinkedinDigg

Fotografie

Diskuse: 4 komentáře

Mike 9. února 2016, 9:57 | 1 0

Honda
Tak dlouho tovarni materiál nedavali satelitním tymum až zjistili že jsou v ... ,protože neví jak to nastavit (nemají dostatečně na testování). Ducna to udělala přesně opačne

Tak dlouho bli závody o 4 jezdcích, díře díře a zbytku světa. Konečně se to snad změní.

xtezeto 8. února 2016, 18:52 | 2 0

GP
Že by Honda letos jenom zahřívala gumy? Jednoho specialistu už na to mají. ;-)

moron 8. února 2016, 17:21 | 1 0

moron
Hodit problémy na novou elektroniku je totiž prostý jak facka...kdyby za to nemohla elektronika, tak gumy už určitě :-)

Problémy měli přeci už loni, s tou "dobrou" elektronikou...prostě jsou ve slepý uličce a nestihnou s tím asi moc udělat. To se prostě stává.

Ruda 8. února 2016, 14:41 | 7 0

gípka
Nakecaj toho dost


Přidat komentář:

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme, abyste se u nás cítili dobře, proto diskuse hlídáme a příspěvky, které jsou v rozporu s Kodexem diskutéra, mažeme.

TOPlistTOPlist