MotoGP: Karel Abraham nepojede následující tři závody Grand Prix

6. října 2015 v 13:21

Autor: Petr Štola
Fotografie: AB Motoracing

Velikost textu: smaller normal bigger

Karel Abraham nepojede následující tři závody Grand Prix, o tom, zda pojede alespoň ve Valencii, se rozhodne později. V Japonsku se jede již o tomto víkendu ...

„Bylo rozhodnuto o mé účasti v MotoGP. Karel Abraham je zraněn a já ho zastoupím. Děkuji všem, co mi budou fandit,“ napsal již v pátek 2. října Kosuke Akiyoshi na svém blogu a prozradil tak to, co dnes tým AB Motoracing potvrdil.
 
Dle očekávání Karel Abraham vynechá kvůli stále nedoléčenému zranění nohy nadcházející zámořský trip tří závodů. První z těchto závodů proběhne již tento víkend v Japonsku, kde na okruhu Twin Ring v Motegi našeho závodníka nahradí právě testovací jezdec Hondy, Kosuke Akiyoshi (na fotografii před Abrahamem v Assenu 2011).
 

Karel Abraham
„Asi to není překvapení, posledních pár závodů bylo vidět, že tam není žádné zlepšení, spíš naopak. Definitivní rozhodnutí padlo po Aragonu, který byl na zatížení nohy náročnější a to se ukázalo i v závodu, který jsem nebyl schopný dokončit. Problém jsme konzultovali s několika odborníky, kteří nás varovali před další zátěží nohy s tím, že hrozí trvalé následky. Bohužel v této situaci nejde dělat nic jiného, než nastavit klidový režim a zároveň trpělivě rehabilitovat. I když od zranění uplynuly už skoro čtyři měsíce, kvůli neustálé zátěži nohy budeme začínat prakticky od nuly. Prozatím jsme se rozhodli vynechat tři zámořské závody, poté se s doktory poradíme, jestli je vhodné startovat v závěrečném závodu ve Valencii. “


Hodnocení článku:
1 2 3 4 5

Sdílej

TwitterGoogleFacebookDeliciousLinkedinDigg

Diskuse: 7 komentářů

MaDI 8. října 2015, 6:33 | 0 0

Abaja
To bych si tak pral,ale Karel jasne rekl,ze do Moto2 nejdou. Pro ne je to krok zpet. Ego je ego.

Swamp 68 6. října 2015, 21:15 | 2 0

17
Karle,letos se na to vyprdni,pořádně vykurýruj nohu,příští sezonu do Moto 2 a uvidíš,že tam bude i bedna.Hodně štěstí.

R 6. října 2015, 16:37 | 3 0

Karel
No nepojede...a stane se něco zásadního? Dovolím si odpověď - nestane...

Karel 6. října 2015, 14:10 | 2 0

Abraham
nebude Warriore2, nebude

Max 6. října 2015, 13:21 | 0 0

abaja
není to lehký

Warrior2 6. října 2015, 12:26 | 1 4

Bože
to Lola: Evidentně by jsi se mohl živit jako lékař když jsi schopen porovnávat dvě zlomeniny nezávisle na sobě aniž by jsi je viděl. Stejně tak jako věštec když víš že nikdy nebude top a že to je daný :-)

Lola 6. října 2015, 10:56 | 8 1

Karle, ...
Tak já vám nevím, že se na to Karel nevykašle. Stojí to tátu spoustu peněz, který sice nepotřebujou ale mohli by je utratit i jinak. Karel je dobrej jezdec, neříkám že ne, ale nemá a nikdy mít nebude na to, být top. Stejně jako Kornfeil. Je těžký si to přiznat. Sorry, ale 4 měsíce po zranění? Napadá mě Ellison, co se v BSB brutálně rozsekal na Brands Hatch 2014 a zlomil si krček stehenní kosti. 4 týdny později už skákal na Cadewellu, nebo letos taky 4 týdny po tom, co si zlomil zápěstí, už vyhrával. Shakey Byrne tušim odkazoval berle předtím než sedal na motorku. To jsou páni jezdci!
Karlovi hodně štěstí a hlavně zdraví!!


Přidat komentář:

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme, abyste se u nás cítili dobře, proto diskuse hlídáme a příspěvky, které jsou v rozporu s Kodexem diskutéra, mažeme.

TOPlistTOPlist