S úderem 20:00 hodiny měl byl závod královské kategorie odstartován, nicméně kvůli přicházejícímu dešti se jezdci za pískotu diváků pěšky odebrali do svých boxů. Po bezmála hodinové prodlevě byl nakonec závod odstartován.
První kola úvodního závodu se nesla ve znamení doslova šokujícího nástupu nováčka MotoGP Johanna Zarca, který šel do čela a navíc si začal vytvářet náskok na své soupeře. Bohužel tato senzace trvala jen několik kol, když Francouz havaroval ve druhé zatáčce a závod tak opustil.

V čele se poté vytvořila skupinka několika jezdců, ve které byl vidět především Marc MarquezAndrea Dovizioso. Zezadu se však tlačili Andrea Iannone a především dvojice Yamahy, Maverick Viñales a Valentino Rossi, kteří se nejprve zbavili Marca Marqueze a nahrál jim i pád Andrea Iannoneho.

Až na cílovou čáru poté bojoval Maverick ViñalesAndreou Doviziosem o vítězství, které si nováček v továrním týmu Yamahy Viñales připsal o 0,461 sekundy před Italem Doviziosem. Valentino Rossi dojel do cíle na třetím místě, a to s velmi malým odstupem. Čtvrté místo patřilo továrnímu jezdci Hondy a obhájci titulu, Marcu Marquezovi, za nímž do cíle dojel jeho týmový kolega Dani Pedrosa, celý závod bojující s nakonec šestým Aleixem Espargarem.
Náš Karel Abraham po startu klesl na 19. pozici, po pádech Zarca, Crutchlowa, Bautisty, Iannoneho a odstoupení Petrucciho, dokázal předjet pouze Esteve Rabata, což znamenalo dokončení závodu na 14. pozici, a tedy získal první dva světové body.