MotoGP: Lorenzo a Rossi – pojďme na to

16. března 2016 v 10:45

Autor: Petr Štola
Fotografie: yamaha.racing.com

Velikost textu: smaller normal bigger

Tovární dvojice Yamahy se těší na víkendový start sezony MotoGP. První tréninky začínají již zítra ve čtvrtek 17/4/2016. Nemůžeme se dočkat ...

Tovární tým Movistar Yamaha MotoGP úspěšně dokončil předsezónní část roku a je připraven na víkendový start sezony, kdy jeho jezdci Jorge Lorenzo a Valentino Rossi zasáhnou do úvodního závodu královské kategorie, kterým na okruhu Losail International Circuit bude tradiční „otvírák“ Commercial Bank Grand Prix of Qatar.
 
„Pre-sezona je u konce a skutečná akce odstartuje za umělého osvětlení v Losailu. Každý z nás touží zahájit opravdové závodění. Zima byla dlouhá a testování nedává stejný pocit, jako závodění. Cítím se velmi silný a přijíždím k tomuto prvnímu souboji sezony velmi jistý. Jsem rád, že jsem si docela dobře přivykl na pneumatiky Michelin, což jsme dokázali během dvou ze tří testů.
Nicméně musíme udržet nohy na zemi, protože body se rozdávají až v neděli, musíme tedy od čtvrtka tvrdě pracovat na získání dobré pozice, a pak ukázat naše silné tempo v závodě. Chtěl bych začít sezonu 2016 tím nejlepším možným způsobem, a to zejména v porovnání se začátkem roku 2015. Pojďme do tohoto závodu a užijme si ho“
 
 
„Konečně začneme mluvit o závodění Jsem velmi rád, že začíná nová sezona. Naše testy byly jednoznačně pozitivní, ale závod je další věc. Během testování jsme se naučili hodně o nových pneumatikách a elektronice, ale existuje mnoho dalších věcí k objevování, a proto bude opravdu důležité v prvním závodě pochopit skutečný potenciál motocyklů a jezdců.
Poslední sezona pro mne začala velmi dobře. Já nevím jestli budu schopen zopakovat tento výsledek, ale samozřejmě se budu snažit dostat na pódium. Bude důležité začít dobře fungovat od prvního tréninku, připravit se a mít jasnou představu, s čím jít do závodu. Cítím se společně s týmem připravený a motivovaný, takže pojďme na to“

Hodnocení článku:
1 2 3 4 5

Sdílej

TwitterGoogleFacebookDeliciousLinkedinDigg

Diskuse: 7 komentářů

Fazer 16. března 2016, 18:42 | 1 0

GP
To bude v Česku po netu lítat nadávek a pohrdáni soupeři z obou stran ( vlastně 3 stran - zapomněl jsem na MM). Nemohli by jste to někdo nechat překládat a předat linky těm hlavním aktérům, kterých se to týká? Asi by si sezónu hezky všichni zpestřili. Tak já začnu: Vale, ten se bude radovat stále, protože ho tahle závodnická činnost stále ještě baví.

Pepe 16. března 2016, 16:59 | 3 1

GP
Vale GOOOOOOO drzim moc pesti !!!!!

Lingvistika 16. března 2016, 14:32 | 2 2

Mike
A "go! 46 " je v poho? :D :D

J 16. března 2016, 11:59 | 5 0

J
Italske slovo FORZA a spanel Jorge. Tato snaha o "lingvistiku" mi do sebe moc nejde. :-D

Swamp 68 16. března 2016, 10:57 | 2 1

46
Držím Valentinovi všechny palce a snad mu ten titul letos vyjde.

Rennie 16. března 2016, 10:46 | 2 3

gipi
Forza JORGE!!!

xtezeto 16. března 2016, 10:42 | 8 0

GP
VALE GOOO!!!


Přidat komentář:

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme, abyste se u nás cítili dobře, proto diskuse hlídáme a příspěvky, které jsou v rozporu s Kodexem diskutéra, mažeme.

TOPlistTOPlist