MotoGP: Marc Marquez přiznává, že aerodynamická křidla mohou být nebezpečná

19. dubna 2016 v 21:32

Autor: Petr Štola,, zdorj Speedweek
Fotografie: repsol

Velikost textu: smaller normal bigger

Marc Márquez přiznává, že aerodynamická křídla na motocyklu mohou být nebezpečná, ale zároveň mají velké výhody. Mimořádně zajímavý šampionát 2016 pak pokračuje již o tomto víkendu závodem v Jerezu ...

Dalším z jezdců královské kubatury MotoGP, který se vyjádřil k ožehavému tématu letošní sezony - aerodynamickým křídlům, byl jezdec továrního týmu Repsol Honda - Španěl Marc Márquez. Ten narozdíl od svého týmového kolegy přiznal, že křídla mají jistá rizika, ale zároveň také velký přínos.
 
Jak samotný Márquez potvrdil, díky vlivu těchto křidélek se daří vyvíjet větší přítlak na přední kolo. Tím je motocykl mnohem stabilnější na výjezdech ze zatáček a zároveň tento aerodynamický prvek pomáhá redukovat nepříjemné zvedání předního kola.
 
 
„Celá tato situace kolem křidélek je velmi kuriózní. Na motocyklu jsme neměli žádné a já osobně je ani nijak nevyžadoval, jsem toho názoru, že bez nich motorky vypadají lépe. Druhým důvodem, který proti nim hovoří, je také bezpečnost jezdců. Když se podíváme na nehodu mezi Danim a Andreou v Austinu, zde mohli mít křidélka na svědomí nepříjemné zranění. Na druhou stranu je ale pravdou, že křidélka pomáhají zlepšovat aerodynamiku motocyklu, díky čemuž se nám daří udržet přední kolo na zemi. Budeme tento díl ještě dále testovat a uvidíme, kam vývoj dospěje,“ řekl Marc Márquez.

Hodnocení článku:
1 2 3 4 5

Sdílej

TwitterGoogleFacebookDeliciousLinkedinDigg

Fotografie

Diskuse: 5 komentářů

Javim 22. dubna 2016, 15:10 | 0 0

Sranda
Ale no tak...kdyby tam jezdili jen jezdci jako je Chorche tak to bude nuda. Letos jede MM myslim v pohode a to co se delo loni je uz pryc.A KARMA dostihla i straocha VR :)

A myslim, ze to bylo od MM mysleno tak, ze kdyby Pedro mel ty kridelka co ma Ducati tak by to uz Doviho opravdu trefilo primo do hohy.

PS: omlouvam se za moji cestinu mistnimu lingvistovi :)

Petr 20. dubna 2016, 15:03 | 3 3

GHB
Ale no tak! Zrovna v této situaci jsem měl strach, že Dovimu Dani rozdrtil nohu svou motorku.. Myslím, že šance si o to rozpárat nohu není o moc větší, než o stupačku, nebo něco podobného.. Kdyby chtěli udělat motogp bezpečnější, měli by vyšoupnout právě Marečka, protože on je momentálně tím nejnebezpečnějším na trati..

GBH 20. dubna 2016, 14:44 | 2 0

Uk Subs
Petr... poposedni si... :D
Kdyby Dovimu to křídlo rozpáralo třeba stehno...tak bys už pochopil, co měl Mareček na mysli? :)

Petr 20. dubna 2016, 14:30 | 0 0

Zranění
Co to ten kluk mele? Jako křidélka jsou nebezpečné, protože to Dani narval do Dovicioza? :D

exTNT 20. dubna 2016, 13:23 | 0 0

Ta čeština...
Kluci, článek fajn, ale hrubice hned v prvním slově zvýrazněného textu, to je maso... Křidélka by MOHLA... A kdybyste už jo chtěli použít hovorovou češtinu, tak určitě ne s měkkým i.
A významově resp. stylisticky je rozdíl mezi "přiznává" a "připouští"...


Přidat komentář:

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme, abyste se u nás cítili dobře, proto diskuse hlídáme a příspěvky, které jsou v rozporu s Kodexem diskutéra, mažeme.

TOPlistTOPlist