V návaznosti na výsledky Ducati Teamu v Commercial Bank Grand Prix Kataru přichází uplatnění pravidel o použitém množství paliva

Andrea Dovizioso Andrea Iannone byli na stupních vítězů v Commercial Bank Grand Prix Kataru, tím svému zaměstnavateli zařídili starosti ohledně úpravy spotřeby jejich stroje Desmosedici GP15. Jak dnes oznámila promotérská společnost Dorna, byla továrna Ducati upravena dovolená spotřeba množství paliva z 24 litrů na aktuálních 22 litrů.

Tato úprava je v souladu s článkem 2.4.4.5.5 řádů FIM pro Mistrovství světa silničních motocyklů. V tomto článku se hovoří, že pokud výrobce od začátku roku 2014 (během dvou let) získá tři pódiové úspěchy na suchém povrchu, bude mu upraveno množství použitého paliva. Ducati získala pódia v Texasu 2014 (Dovizioso 3. místo) a nyní v Kataru, kde jedno pódium získal Dovizioso (2. místo) a jedno Iannone (3. místo).

Od Red Bull Grand Prix of the America v Austinu budou všechny stroje Ducati specifikace Factory Option mít maximálně povoleno použít 22 litrů paliva. Změna tedy postihne nejen oba jezdce Teamu Ducati, Andrea Doviziosa a Andrea Iannoneho, ale i oba jezdce týmu Pramac Racing, tedy Danila Petrucciho a Yonny Hernandeze. Jezdci týmu Avintia Racing, tedy Héctor Barberá a Mike Di Meglio, používají stroje kategorie Open a nejsou ovlivněny touto změnou.