MotoGP: pouze týmy o dvou jezdcích?

24. srpna 2015 v 10:10

Autor: Ervín Krajčovič
Fotografie: archiv

Velikost textu: smaller normal bigger

Dorna plánuje od roku 2017 omezit působení v královské kubatuře MotoGP pouze pro týmy, které postaví na start dva motocykly. Opatření by mělo zajistit stabilní startovní rošt ...

Ze strany promotéra šampionátu Mistrovství světa silničních motocyklů, španělské společnosti Dorna Sports, již několikrát zaznělo, že jejím cílem je částečně regulovat počet jezdců a týmů v královské kubatuře MotoGP.
 
Nyní tato myšlenka dostává mnohem jasnější formu. Při Grand Prix v Brně ředitel Dorny, pan Carmelo Ezpeleta, potvrdil, že od roku 2017 budou moci v MotoGP působit pouze finančně silnější týmy se dvěma motocykly na startu. Dorna tedy jasně směřuje k eliminaci menších týmů o jednom jezdci a právě proto bude zavedeno pravidlo, že každý tým v MotoGP musí mít dva jezdce/motocykly.
 
 
Tímto se také dosáhne odchodu menších týmů a optimalizace počtu jezdců na startovním roštu, které Dorna ohraničuje číslem 24 závodníků.
 
To by velmi pravděpodobně znamenalo konec jak týmu Ioda Racing, tak i české formace AB Motoracing, protože oba týmy by si za současné situace dva jezdce rozhodně nemohli dovolit financovat.

Hodnocení článku:
1 2 3 4 5

Sdílej

TwitterGoogleFacebookDeliciousLinkedinDigg

Diskuse: 7 komentářů

lynx 25. srpna 2015, 7:30 | 0 0

AB
Komentovat Abraháma už asi nemá cenu. Že za to umí zatáhnout je fakt. Jenže na absolutní špičku nemá. Co mu nejspíš nejvíc uškodilo, je že se nikdy nemusel o kvalitní tým poprat. Otec mu sice zametl cestičku až do nejvyšších pater tohoto sportu, ale ta absence nutnosti si to vybojovat je prostě demotivující. Trochu to připomíná projekt Yaknich Motorsport v WSBK. Jenže tam Nadya správně usoudila, že na to už jezdecky nemá (ač taky umí velice slušně jezdit) a přenechala místo v týmu klukům, co si to vydřeli. A stejně nakonec skončili.

Tom 22 22. srpna 2015, 13:03 | 1 0

Tragédie JB
Pravdu díš!

JB 22. srpna 2015, 9:18 | 1 1

Ja
Ja, dle Tvých vyjadřovacích schopností soudím, že když sudičky rozdávaly rozum, tak jsi to byl právě Ty na koho se už nedostalo. Neboj se, nebyla to náhoda, která Tě připravila o rozum, to jen bylo dopředu dáno, komu je souzeno být v životě schopným nebo neschopným. Přeji Ti ze srdce, aby jsi měl v těžkém životě bez rozumu hodně úspěchů.

Ja 21. srpna 2015, 21:34 | 2 2

Hmmm
JB ty jsi typickej ceskej blbecek...zajimalo by me o cem bude psat ty ty chudacku..takze je tu otazka co s tebou..asi odebrat ti koule at se tvuj gen nesiri :)

JB 21. srpna 2015, 16:54 | 4 2

Tragedie
Proboha, tragedie, jaká nemá obdoby !!!. Borec s č. 17, který jezdí na nejrychlejší závodní motorce ze všech českých závodníků a který dojíždí (no, pokud dojede) tradičně na konci startovního pole, už nebude jezdit v Moto GP. O kom pak budou nejzapálenější diskuse na různých motorkářských webech? Majitel týmu Abr. st. mnohokrát odmítl účast v seriálu WSBK, že by litrové štoky? Tam je ale Ondra Ježek, od něj by asi Karel nechtěl dostat naloženo, takže tu je otázka: "kam s ním" ????

VanillaIceCream 80 21. srpna 2015, 13:10 | 4 0

17
Tipuju, že Abaja jede už letos naposled... ale třeba se pletu...

Andrej SK 21. srpna 2015, 12:00 | 4 0

Problem?
Aky problem, aj tymz sa dokazu spojit, ked budu chciet zostat v GP


Přidat komentář:

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme, abyste se u nás cítili dobře, proto diskuse hlídáme a příspěvky, které jsou v rozporu s Kodexem diskutéra, mažeme.

TOPlistTOPlist