MotoGP: Rossiho trest je suspendován

31. října 2015 v 16:24

Autor: Petr Štola
Fotografie: yamaha.racing

Velikost textu: smaller normal bigger

Trest Valentina Rossiho z Grand Prix Malajsie je momentálně neplatný, Ital podal odvolání k mezinárodní motocyklové federaci a až po zasedání komise bude vyhodnocen finální rozsudek. ...

Jak jsme již dříve informovali, italský závodník Valentino Rossi měl po udělení sankce po Grand Prix Malajsie v podobě třech trestných bodů možnost se na místě odvolat. To samozřejmě Valentino se svým týmem i učinil, ale odvolání bylo ze strany stewardů mezinárodní motocyklové federace FIM po prozkoumání zamítnuto a byl schválen původní trest.
 
Jako další krok měl Rossi možnost odvolat se přímo k centrále mezinárodní motocyklové federace FIM. To Valentino nyní po delším rozmýšlení učinil a jeho trest v podobě tří trestných bodů udělených ředitelstvím závodu v Malajsii je momentálně suspendován.
 
Nyní bude následovat důkladné přezkoumání v rámci komise FIM a učinění finálního rozhodnutí, ke kterému již následně nebude možné se jakkoliv odvolat. Padnout by mělo před VC Valencie.
 
Do této chvíle nebude podávat mezinárodní motocyklová federace FIM k celé situaci jakékoliv komentáře.
 

Hodnocení článku:
1 2 3 4 5

Sdílej

TwitterGoogleFacebookDeliciousLinkedinDigg

Diskuse: 20 komentářů

Swamp 68 1. listopadu 2015, 20:37 | 1 1

Vašek
Vašku,Vašku,ty budeš pořádný de..l.

jenda 1. listopadu 2015, 17:45 | 5 0

vale
ať o titulu rozhodnou borci na trati, a nééé od stolu

Adamosr1 1. listopadu 2015, 14:07 | 7 1

R1racing
Největší foor. Víte kolik měl srážek MM93 s jezdcema v Moto2 a motogp a kolikrát to odnesl trestem apod....Málokdy, jen ve valencii 2012 a možná australii

Adamosr1 1. listopadu 2015, 10:19 | 1 0

R1racing
Teda Vale měl už v Australii v závodě tempo pojet LORENZA, ale to by musel ze začátku ujet taky Marquez.

Adamosr1 1. listopadu 2015, 10:19 | 1 0

R1racing
Teda Vale měl už v Australii v závodě tempo pojet LORENZA, ale to by musel ze začátku ujet taky Marquez.

Jirina 1. listopadu 2015, 10:18 | 12 0

Adrenalin
OMG jezdi vubec nekdo z vas na motorce? Ty kluci jedou uplne na limitu kazdej zavod kazdy kolo a kdyz jsi jen krucek od titulu a nekdo te schvalne brzdi, tak ho zkopnes. Koho z vas nevytoci, kdyz ho vybrzdi auto pred vama. A to neni boj o titul! Vale je PAN ZAVODNIK ze ho sundal tak jemne.

Adamosr1 1. listopadu 2015, 10:16 | 11 3

R1racing
Baví mě tady číst pořád sračky, že rossi si za to může sám atd. Nepřějícní lidé tady jsou atd. Jenže on si to za ty 3 roky dřiny u Yamahy zaslouží nejvíc. Nezlobte se na mě, ale to chování Lorenza je neomluvitelné. Ale ten, kdo mu fandí je zaslepen, nebo pako jak někteří fanoušci Rossiho. To co si dovolí Lorenzo, za to měl už tento rok dostat min 2 penalizace za nesportovní chování a ještě by ho yamaha měla vyhodit. To že si jen tak odejde dřív z podia v Brně a Sepangu a ani nepočká na společnou fotku, gratulace atd...Co to jako je? To jsem snad ještě na stupních vítězů neviděl. 2x po sobě za jeden rok. A když přebírá rossi pohár za 3 místo, tak jednoznačně ukazuje palec dolů před milionama diváků...Tak potupit vlastní stáj a sport celkově. A ještě ten zmrd je schopen říct, že měli rossiho diskvalifikovat , když tu srážku ani neviděl...Yamaha by ho měla tak akorát vyhodit. Možná mu to yamama po technické stránce jeho yamahy ve Valencii vrátí.. Japonci, šéfové yamahy jsou na toto chování moc háklivý.
A po tomto chování mít keci , že ztratil uctu k Valemu...To je dobrý. Lorenzo má co říkat o uctě.
MM93: O tom propagovaným dětsku španělskou dornou, který si řeklo, že prostě Valentino nezíská titul už ani nemá cenu psát. Neustál to, že si s ním Vale v Argentině a Assenu regulérně vytřel prdel. A když nezíská titul on tak ani Vale. Ti co se dívali na vc Malaysie, tak jasně viděli , že byl Marquez jednoznačně o dost rychlejší , než Vale ale on s ním schválně bojoval aby Vale spadnul. Dit ty předjížděcí manévry na Valeho byly jasně ukazujicí, že musí být o 1 s rychlejší.. Lorenza vyloženě pustil. Vale třeba už v sepangu měl tempo porazit Lorenza, kdyby Marquez hned po startu ujel.. Sice to není zakázané, ale je to veliký hnus, který marquez udělal. Nepsané pravidlo, že ten kdo nejede o titul se do boje o titul nemíchá...Ti dvá španělé přišli o tolik fanoušků, že to pocítí i Honda a Dorna.

LuKef1 1. listopadu 2015, 9:26 | 9 5

Rossák
už to přehání, není to jeho první přešlap, jasně jsou to závody jede se naplno, nic proti, ale ne stylem jsem nedotknutelný Valarián a nic víc neexistuje. Nikdy jsem mu nefandil a fandit nebudu, uznával jsem ho jako vyjimečného jezdce a osobnost Moto GP to je za poslední roky pryč. Snad to Lorenzo nějak dopatlá a tahle podivná sezona bude minulostí.

Vašek 31. října 2015, 21:18 | 3 8

Valerian
ANO, je to absurdní to souhlasím, tak jako tvrzení Rossiho, chvání fanoušků a jeho zastánců.
Kam se ten svět řítí......do ř...

Vali_Xx 31. října 2015, 20:05 | 4 0

Vasek
asi motas trosku "klobásky s marmeladou" ne?

Vašek 31. října 2015, 18:50 | 5 17

Valerian
Takovej to byl krasnej den. Zkopnul jsem jednu babičku u hřbitova a taky to nikdo neviděl. To že bába leží na asfaltu si vymyslela. Kolemjdoucí ji sebrali a postavili na nohy, tak co. Vážně mě překážela tak jsem aplikoval stejné právo jako Rossi. Nemá bába co chodit blízko mě. Měl jsem pocit, že mě chce připravit o všechno co jsem vybudoval.
Neaplikoval Rossi právo Šaría. :-)

Tomyk 31. října 2015, 18:16 | 1 0

Napadení? Kdo koho?
klasika tvrzení proti tvrzení

http://silnicnimotorky.cz/sport/motogp/italska-televize-napadla-marca-marqueze-u-jeho-domu/

Tomyk 31. října 2015, 18:11 | 0 0

Reakce na odvolání
http://silnicnimotorky.cz/sport/motogp/rossi-se-odvolal-k-soudu-proti-trestnym-bodum/

Kaprál 31. října 2015, 17:49 | 3 0

Zdrženlivost
Uznávám, že napadat kvůli něčemu co se stalo na dráze rodinu a okolí není normální. Není to normální stejně jako v případě hokejových, fotbalových, baseballových a jiných týmů či osobností. Takový však bohužel někteří fanoušci jsou - třeba Simoncellimu dokonce vyhrožovaly smrtí (po incidentu s Pedrosou), ale to docela vyšumělo nebo se na to zapomnělo... Já bych byl zdrženlivý a počkal si na konečné rozhodnutí

Šony 31. října 2015, 17:49 | 4 3

Nick
http://www.motogp.com/en/news/2015/10/31/alzamora-marc-deserves-to-be-respected/188711

Nick 31. října 2015, 17:40 | 1 0

Pro Šony
Kde si to četl? Hoď sem prosim link. Diky

Šony 31. října 2015, 17:23 | 3 3

Pro Milda
Kdyby se někteří Rossiho fans, vykašlali na tenhle sport, bylo by to jen dobře. Oni totiž nejsou fanoušci motocyklovýho sportu, ale jen Valeho. Zaslepený láskou k svýmu idolu a naprosto nesoudný. Teď jsem čet vyjádření Alzamory, že se snaží dostat do Marquezovo bydliště a snad dokonce napadli někoho z jeho příbuzných. Bez ohledu na letosni Sepang, tohle může udělat jen tupý hovado a se sportem to nemá nic společnýho.

VR 31. října 2015, 16:40 | 8 3

VR
Spravedlivost musí zase jednou zvítězit !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Milda 31. října 2015, 16:38 | 9 4

haha
Jinak řečeno, Dorna se posr...a nechá FIM rozhodnout ve prospěch Valentina. Protože, kdyby VR ten titul nezískal, spousta lidí by se vykašlalo na tenhle sport. Nebo přinejmenším rozzlobilo - a co kdyby si za rok nekoupili na mgp.com přenosy ??? haha money, money, money

Tom 31. října 2015, 16:16 | 7 0

Blesk
To píšete jako kdyby už to bylo rozhodnutý.. mi to trochu připomíná blesk :D


Přidat komentář:

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme, abyste se u nás cítili dobře, proto diskuse hlídáme a příspěvky, které jsou v rozporu s Kodexem diskutéra, mažeme.

TOPlistTOPlist