MotoGP: Rozdíly budou nyní menší...

22. ledna 2016 v 13:59

Autor: Petr Štola, zdorj Speedweek
Fotografie: Tech3 team

Velikost textu: smaller normal bigger

Pol Espargaró věří, že díky změnám technických předpisů se v letošní sezoně MotoGP sníží rozdíly mezi továrními a satelitními motocykly ...

Kvůli změnám technických předpisů pro sezonu 2016 v královské kubatuře MotoGP doufá mnoho jezdců na zákaznických motocyklech ve snížení rozdílu mezi továrními a netovárními stroji. Dle mnoha hlasů by se tak měla výrazně snížit ztráta mezi nejrychlejší čtyřkou a zbytkem startovního pole MotoGP.
 
V tuto skutečnost doufá i jezdec satelitního týmu Monster Yamaha Tech 3 – Španěl Pol Espargaró. Zároveň ale tento mladý Španěl zůstává realistický a je si vědom toho, že jen díky těmto změnám to určitě nebude na pravidelný boj o pódiová umístění.
 
 
„Já osobně doufám, že díky těmto změnám nebudou ve startovním poli takové rozdíly, a to nejen v trénincích, ale také v závodech. Pokud se budou všechny změny ubírat směrem, který má IRTA a Dorna v plánu, budou závody i zábavnější pro všechny. Zároveň si ale nemyslím, že se z ničeho nic vše změní a satelitní jezdci budou rychlejší, než ti tovární. Tovární bude vždy tovární a bude o krok napřed. Dle mého názoru ale letos největší změny udělá nová elektronika i pneumatiky, protože se změní opravdu mnoho věcí,“ řekl Pol Espargaró.
 

 

TERMÍNY PŘEDSEZOMNÍCH TESTŮ

1. až 2. února 2016

MotoGP

Sepang, Malajsie

17. až 19. února 2016

MotoGP

Phillip Island, Austrálie

2. až 4. března 2016

MotoGP

Losail, Katar

2. až. 4. března 2016

Moto2, Moto3

Jerez, Španělsko

11. až 13. března 2016

Moto2, Moto3

Losail, Katar

 

Hodnocení článku:
1 2 3 4 5

Sdílej

TwitterGoogleFacebookDeliciousLinkedinDigg

Fotografie

Diskuse: 2 komentáře

Honda 25. ledna 2016, 10:12 | 2 1

vysvětlení
To je článek o tom, co řekl Pol Espargaró. A je jedno co říká, Honda letos opět vyhraje :-)

gf77 22. ledna 2016, 17:27 | 3 0

to je článek o čem??
Článek o tom že změny prospějí, ale zároveň článek, který neříká jaké konkrétní změny mají přijít...?? Ani odkaz na stránky kde se to dá dozvědět? WTF??


Přidat komentář:

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme, abyste se u nás cítili dobře, proto diskuse hlídáme a příspěvky, které jsou v rozporu s Kodexem diskutéra, mažeme.

TOPlistTOPlist