MotoGP: Simoncelliho číslo zabokováno

9. září 2016 v 11:10

Autor: Petr Štola, zdroj Seedweek
Fotografie: archiv

Velikost textu: smaller normal bigger

Před startem Grand Prix San Marina bylo oficiálně oznámeno, že startovní číslo 58, které používal Simoncelli, je do budoucna zablokováno. ...

V podvečer Grand Prix San Marina na italském okruhu Marca Simoncelliho v italském Misanu byla složena další pocta závodníkovi, jehož jméno trať nedaleko břehů jaderského moře nese. Při oficiální tiskové konferenci bylo oznámeno, že startovní číslo 58, které tragicky zesnulý Simoncelli používal, již nikdy v MotoGP neuvidíme.
 
Tímto krokem se rozhodla promotérská společnost Dorna Sports společně s rodinou Marca Simoncelliho navždy uctít památku nadějného závodníka, který ve svých 24 letech zahynul při nešťastné nehodě v Grand Prix Malajsie. Jedná se tak o další startovní číslo, které je zablokováno například po boku 34 Kevina Schwantze.
 
 
„O tomto kroku jsme hovořili již delší dobu. Nyní padlo rozhodnutí, že startovní číslo 58 již v MotoGP nebude moci v budoucnu nikdo používat. Dnes jsme slíbili rodině Paola Simoncelliho, že tohle číslo bude již navždy patřit jen k jejich rodině. Pouze pokud by rodina Marca Simoncelliho rozhodla, že chce někomu tohle číslo uvolnit, bylo by možné startovní číslo 58 použít,“ řekl Carmelo Ezpeleta, ředitel Dorny.

Hodnocení článku:
1 2 3 4 5

Sdílej

TwitterGoogleFacebookDeliciousLinkedinDigg

Diskuse: Žádný komentář

Žádné příspěvky. Buďte první!

Přidat komentář:

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme, abyste se u nás cítili dobře, proto diskuse hlídáme a příspěvky, které jsou v rozporu s Kodexem diskutéra, mažeme.

TOPlistTOPlist