MotoGP test Sepang: překvapení druhého dne má jméno Danillo Petrucci

2. února 2016 v 11:31

Autor: Karel Táborský
Fotografie: Ducati, Yamaha, Honda

Velikost textu: smaller normal bigger

Danillo Petrucci na satelitní Ducati byl nejrychlejším mužem dramatického druhého dne testu MotoGP v Sepangu. Těsně za ním skončil Jorge Lorenzo a jako třetí další netovární Ducati Hectora Barbery. Den byl poznamenám řadou pádů. ...

Nejdramatičtější pád měl Loris Baz, který svou Ducati opustil na cílové rovince v rychlosti 290 km/h. Příčinou pádu byl pravděpodobně defekt zadní pneumatiky Michelin. Po ohledání motorky ale technici přišli na to, že je zlomený zadní tlumič a zavěšení kola, takže budou nehodu dál pečlivě vyšetřovat.

Do odvolání Michelin zakázal použití zadní gumy s měkčí směsí, dokud nebude jasné, co pád způsobilo. Danillo Petrucci a Hector Barbera zajeli svoje výborné časy hned ráno právě s měkkou pneumatikou a jediný, kdo se na tvrdé směsi dokázal výrazně zlepšit, byl Jorge Lorenzo. Celý den byl poznamenám řadou nehod - spadli Dani Pedrosa, Yonny Hernandez a Pol Espargaro dokonce dvakrát ve stejné zatáčce.

Casey Stoner, který poprvé nastoupil k oficiálnímu testování s ostatními jezdci, skončil jako devátý sekundu za nejrychlejším jezdcem. Ducati mu ale nedovolili jezdit na nejmodernější evoluci Desmosedici GP16 a tak testoval pouze loňskou verzi GP15. Jestli se sveze ještě zítra při finálovém dnu zatím není známo.

 


Hodnocení článku:
1 2 3 4 5

Sdílej

TwitterGoogleFacebookDeliciousLinkedinDigg

Fotografie

Diskuse: 1 komentář

Rubino 2. února 2016, 12:58 | 3 0

časy
Na nový gumy dost dobrý časy! Stoner to dává krutě.


Přidat komentář:

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme, abyste se u nás cítili dobře, proto diskuse hlídáme a příspěvky, které jsou v rozporu s Kodexem diskutéra, mažeme.

TOPlistTOPlist