Okruh ve Valencii zažil dosud nevídané drama. O mistru světa MotoGP nebylo rozhodnuto do poslední zatáčky. Jorge Lorenzo svou precizní jízdou ale udržel duo Repsol Hondy za sebou a dojel si pro svůj pátý titul mistra světa. Valentino Rossi se výbornou jízdou z posledního místa probojoval až na čtvrté místo, to na titul ale nestačilo. Radost máme z Kuby Kornfeila, který získal pohár za třetí místo!

MOTOGP

Start – 110130 diváků sleduje, jak nejlépe odstartoval Jorge Lorenzo, ale Rossi se během čtyř zatáček posunul na 15. místo
1. kolo – Lorenzo vede před Marquezem, Pedrosou a Iannonem, Rossi na 14. místě
2. kolo – Rossi na 12. místě, vede Lorenzo
3. kolo –  Iannone pád, Rossi na 9. místě
6. kolo – Rossi na 8. místo, ale Lorenzo na čele jezdí excelentní kola
7. kolo – Rossi na 7. místo, tempu Lorenza začíná “nestačit” Pedrosa
9. kolo – Rossi před Pola Espargara na 6. místo, Anthony West s motocyklem připrvovaným českým týmem AB Motoracing na předposledním, 24. místě
12. kolo – Rossi před Aleixe Espargara na 5. místo
13. kolo – Rossi před Doviziosa na 4. místo, ale Lorenzo neustále na čele, těsně sledován Marquezem, zatímco Pedrosa již ztrácí dvě sekundy
16. kolo – na čele neustále Lorenzo sledován Marquezem, Pedrosa třetí se ztrátou více jak dvou sekund. Rossi jede čtvrtý, ale na Pedrosu ztrácí bezmála 12 sekund
18. kolo – na prvních čtyřech místech žádné změny, na páté pozici jede Pol Espargaro, šestý je Dovizioso. Anthony West je neustále předposlední, když za ním je pouze Broc Parkes.
22. kolo – Rossi na Pedrosu ztrácí 14 sekund, na čele stále dvojice Lorenzo, Marquez
23. kolo – odstupuje Broc Parkes a Eugene Laverty, na posledním místě Honda v barvách AB Motoracing Teamu vedená Anthony Westem
24. kolo – dobře jede také Cal Crutchlow, který z nějakého důvodu startoval do zahřívacího kola z boxu a následně do závodu z posledního místa na startu, ale nyní se dostal již na 9. pozici
25. kolo – Pedrosa stahuje vedoucí dvojici
28. kolo – Pedrosa je ve vedoucí skupině
29. kolo – Pedrosa útočí na Marqueze
30. kolo – cíl – Lorenzo vítězí, Marquez uhájil druhé místo před Pedrosou, Rossi čtvrtý. Mistrem světa se stal Jorge Lorenzo. Daleko za všemi dojel na posledním místě Anthony West, jezdec českého týmu AB Motoracing.

MOTO3
Start do zahřívacího kola, z pole position pojede John McPhee, náš Karel Hanika z třetí řady, Jakub Kornfeil ze čtvrté.
Start – Oliveira jde do čela, naši drží pozice.
Pořadí v po 1. kole: Oliveira, Vazquez, Fenati, McPhee, Navaro, Hanika na 8. místě, Kornfeil na 10. místě, Kent na 14.
2. kolo – Kornfeil postupuje, Hanika klesá.
7. kolo – na čele Navaro před Oliveirou, Kornfeil postupuje na 6. místo, naopak Hanika klesl již na 12. pozici.
9. kolo – v čele Fenati před Oliveirou, Hanika klesl na 13. místo, když ho lehce předjel Kent.
10. kolo – Karel Hanika tvrdě padá, závod tak končí pádem, které ho letos provázely celou sezonu a nakonec byly jistě i jedním z důvodů, proč byl český závodník odmítnut týmem Aki Aja.
12. kolo – v polovině závodu postupuje Jakub Kornfeil na 5. místo, stále jede v čelní skupině, kterou vede Navaro před Vazquezem a Oliveirou.
17. kolo – na čele jezdí opět Oliveira, ale Kent jede na 12. pozici, což mu stačí k titulu. Náš Jakub Kornfeil klesl na 6. místo a ztrácí na vedoucí skupinu.
21. kolo – Binder předjel Kornfeila a odsunul ho na 7. pozici.
22. kolo – Navaro do čela, Vazquez na 2. místo.
Cíl – Vyhrává Oliveira, Kent Mistrem světa, Kornfeil třetí

V poslední zatáčce měl zatemnění v hlavě Ital Niccolo Antonelli, který šel do něčeho, co nemohlo vyjít. Chtěl z páté pozice na třetí, ale skončilo to podklouznutím a srážkou s Romano Fenatim, který pak k zemi poslal i Efrena Vazqueze. Smůla jedněch, štěstí pro druhé. Náš Jakub Kornfeil v posledním závodě předjel Brada Bindera a díky tomuto pádu se posunul na třetí místo
Vítězem závodu se stal Miguel Oliveira před Jorge Navarrem, ale nejšťastnějším byl nakonec devátý Danny Kent, který se stal Mistrem světa.