Na okruhu Ricarda Torma ve Valencii se rozhodlo o postavení na startu posledního závodu Grand Prix..

MotoGP – kvalifikace Valencia2015

Tovární dvojice Suzuki Aleix EspargaroMaverick Viñales, byla nejrychlejší v první kvalifikaci MotoGP a postoupila do závěrečné fáze boje o postavení na startu závodu. Anthony West, startující za Karla Abrahama v českém týmu AB Motoracing, se dokázal „zmáčknout“ a kromě Broca Parkese tentokrát porazit i Eugene Lavertyho a Toni Eliase, což znamená 13. kvalifikační pozici a start z 22. pozice, kam se posunul díky trestu Valentina Rossiho.

Poslední pole position letošního šampionátu MotoGP získal Jorge Lorenzo, který v kvalifikaci zajel nový absolutní rekord okruhu 1:30,011. Na druhém místě skončil Marc Marquez, kterého následoval jeho týmový kolega Dani Pedrosa. Lídr šampionátu Valentino Rossi v závěru kvalifikace havaroval, a to když se chtěl pokusit posunout z průběžné dvanácté pozice, nicméně ani bez pádu by se Ital neradoval z posunu startovním polem, kde bude zítra díky trestu stát na posledním místě.

Moto3 – kvalifikace Valencia 2015

Britský jezdec John McPhee zvítězil v letošní poslední kvalifikaci nejslabší kategorie, když svým časem 1:39,364 odsunul na druhou pozici italského jezdce Romana Fenatiho, jež na pole position ztratil 0,086 sekundy. V první startovní řadě dvojici doplní domácí Efren Vazquez. Náš Karel Hanika v kvalifikaci nepříjemně havaroval, nicméně na dráze se ještě objevil a stačil zajet čas 1:39,617, což mu přisoudilo osmé místo a start z třetí řady. Jakub Kornfeil bude startovat z čtvrté řady, když zajel dvanáctý nejrychlejší čas 1:39,763.

1. John McPhee (GBR, Honda) 1:39,364