MotoGP: Valentino Rossi hodnotí práci Michelinu

13. června 2016 v 15:32

Autor: Petr Štola
Fotografie: yamaha.racing

Velikost textu: smaller normal bigger

Valentino Rossi pozitivně hodnotí pokrok, který Michelin odvádí při vývoji nových pneumatik. Některé z nich testoval i v pondělí v Barceloně. Yamaze toto obutí očividně sedí ...

Na francouzských pneumatikách Michelin absolvovali jezdci královské kubatury MotoGP již celkem 7 Grand Prix. I přes jistá selhání, kdy explodovala pneumatika Lorise Baze nebo Scotta Reddinga, vidí vítěz posledního závodu v Barceloně – Ital Valentino Rossi na straně Michelinu pozitivní posun vpřed.
 
Jak samotný Valentino Rossi prohlásil, na pneumatikách Michelin je vidět od začátku letošní sezony obrovský pokrok a výrobce neustále přináší nové pneumatiky, které celý sport posouvají vpřed. Pozitivní pohled měl Valentino Rossi i na uplynulý pozávodní test v Barceloně, kam přivezl Michelin další nové pneumatiky.
 
 
„Myslím, že Michelin opravdu intenzivně pracuje na tom, aby se kvalita jejich produktu neustále zlepšovala. Nemají snadný úkol, protože musí vyrobit takovou pneumatiku, která bude sedět motocyklům všech výrobců. Dodávají nám spoustu nových pneumatik, které jsou pozitivním krokem kupředu. Například při testech v Barceloně jsme měli novou zadní pneumatiku, která měla výrazně lepší grip. Na této gumě jsem měl ihned dobrý pocit a dokázal jsem jezdit rychleji. Testovali jsme také novou přední pneumatiku, ale já osobně jsem byl více spokojený s tou zadní,“ řekl Valentino Rossi

Hodnocení článku:
1 2 3 4 5

Sdílej

TwitterGoogleFacebookDeliciousLinkedinDigg

Diskuse: Žádný komentář

Žádné příspěvky. Buďte první!

Přidat komentář:

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme, abyste se u nás cítili dobře, proto diskuse hlídáme a příspěvky, které jsou v rozporu s Kodexem diskutéra, mažeme.

TOPlistTOPlist