MotoGP: za zraněného Bradley Smitha pojede Alex Lowes

30. srpna 2016 v 15:23

Autor: Petr Štola
Fotografie: Yamaha

Velikost textu: smaller normal bigger

Zraněný Bradley Smith se nezúčastní Grand Prix Británie a San Marina, nahradí ho superbiker Alex Lowes. Seriál pokračuje již o tomto víkendu ...

Jezdec Monster Yamaha Tech3 Teamu, Brit Bradley Smith, bude bohužel chybět při své domácí Grand Prix na Silverstonu, ale zároveň se nepředstaví ani v Grand Prix San Marina na okruhu v Misanu. Důvodem je havárie z okruhu Motopark Oschersleben, kde měl Smith startovat v osmihodinovém závodě Mistrovství světa Endurance, ale již v prvním volném tréninku havaroval a způsobil si poškození vazů v pravém koleni.

V důsledku toho Monster Yamaha Tech3 Team oznámil, že v obou závodech bude náhradním jezdcem Alex Lowes, závodící za tovární Pata Yamaha Official World Superbike Team v Mistrovství světa Superbike.

Alex na motocyklu Tech3 Yamaha YZR-M1 MotoGP poprvé jezdil při pondělním testu po Grand Prix České republiky. Talentovaný 25-letý závodník z Lincolnu v Anglii je v současné době ve své třetí plné sezóně v seriálu WSBK, kde dosáhl třech stupních vítězů. Lowes byl také součástí letošního Yamaha Factory Racing Teamu, který ovládal vytrvalostní závod Suzuka 8-hours.


Hodnocení článku:
1 2 3 4 5

Sdílej

TwitterGoogleFacebookDeliciousLinkedinDigg

Diskuse: Žádný komentář

Žádné příspěvky. Buďte první!

Přidat komentář:

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme, abyste se u nás cítili dobře, proto diskuse hlídáme a příspěvky, které jsou v rozporu s Kodexem diskutéra, mažeme.

TOPlistTOPlist