NÁŠ TIP: Josef Kalina - Dlouhá křivolaká cesta

22. února 2016 v 8:42

Autor: Jan Somerauer
Fotografie: archiv

Velikost textu: smaller normal bigger

„Na Dakaru jsem málem umřel, ale bez něj bych už asi taky nežil.“ Pravda, Josef Kalina sice jezdí Dakar v kamionu, ale i tak můžeme jeho knížku vřele doporučit ...

Titul Dlouhá křivolaká cesta přibližuje dramata, která jeden z nejnebezpečnějších závodů na světě, Rally Dakar, za léta svého trvání přinesl a jichž byl Josef Kalina přímým svědkem. Slavný pouštní navigátor stál na startu své první rallye už v roce 1986, na kontě má 24 ročníků a skvělá umístění, včetně tří vítězství s Karlem Lopraisem.

Poutavý vypravěč, který Čechy na Dakar přivedl, popisuje zákulisí závodu i setkávání s osobnostmi, jež slavná rallye svedla dohromady. Kalina zažil nehody a několikadenní čekání v poušti na záchranu i pocity vítězství, má obdiv všech českých dakarských týmů, přesto si dodnes zachoval svůj osobitý nadhled a humor. Josef Kalina všechny dech beroucí zážitky a cenné zkušenosti zaznamenal do knihy Dlouhá křivolaká cesta, která právě vychází.

Za cenu 499 Kč na www.knihadakar.cz.

Hodnocení článku:
1 2 3 4 5

Sdílej

TwitterGoogleFacebookDeliciousLinkedinDigg

Diskuse: Žádný komentář

Žádné příspěvky. Buďte první!

Přidat komentář:

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme, abyste se u nás cítili dobře, proto diskuse hlídáme a příspěvky, které jsou v rozporu s Kodexem diskutéra, mažeme.

TOPlist