Náš tip: okruhové gumy Bridgestone RS10

2. prosince 2015 v 9:36

Autor: Karel Táborský
Fotografie: archiv

Velikost textu: smaller normal bigger

Pokud vlastníte silniční motorku a rádi občas zajedete na závodní okruh, máme pro vás super tip na pneumatiky, které jsme letos testovali až do rozervání na našem BMW S 1000 RR ...

Model RS10 je nástupce oblíbené BT003RS a můžeme říct, že nás přesvědčil jak na silnici, tak i na závodním okruhu. Měli jsme možnost ho vyzkoušet na různých motorkách (v Austrálii jsme ho jezdili na nové Yamaze R1) a vždy dodal mašině potřebnou hbitost, jistotu v náklonu i výdrž. Kromě výborné přilnavosti se nám líbilo i to, že RS10 dokázaly i lehce vylepšit tlumení díky optimalizované tuhosti své kostry.

Často se totiž stává, že zbytečně pevný kord nepřispívá k jízdnímu komfortu, ale tady je to naopak. Je to výborná verzální guma jak na trať, tak i na silnici. A jestli máte čistokrevnou okruhovku a jde vám hlavně o dosažené časy a velkou výdrž, slicky V02 vám přesně tohle poskytnou. Pocit ryzího kontaktu při průjezdu zatáčkou znamená, že přesně víte, kdy za to vzít, a to i ve velkých náklonech. Gumy jsou mimořádně přilnavé za jakýchkoliv teplot a řadí se na absolutní špičku okruhových pneumatik.

A jako bonus můžete díky měkčí a vůči opotřebení odolnější směsi pneumatiky Battlax Racing V02 zaznamenávat rychlejší časy na kolo ještě déle. Oba modely mají naše absolutní doporučení, jsou jednoduše boží.

Seženete je na www.bridgestone.cz.

Hodnocení článku:
1 2 3 4 5

Sdílej

TwitterGoogleFacebookDeliciousLinkedinDigg

Diskuse: 2 komentáře

fox 9. srpna 2016, 9:13 | 0 0

pirelli
Zajimalo by me srovnani s Diablo rosso corsa...

Tony 3. prosince 2015, 9:58 | 0 0

špička
Byl bych opatrnej s tou "absolutní špičkou". Aby si někdo nemyslel, že se na tom dá zajet čas jak na Pirelli SC0/SC1. Pro většinu běžnejch lidí
(Brno 2:20) to bude určitě guma "v pohodě". Ale asi bych na tom nezávodil.


Přidat komentář:

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme, abyste se u nás cítili dobře, proto diskuse hlídáme a příspěvky, které jsou v rozporu s Kodexem diskutéra, mažeme.

Aktuální číslo

4/2017 Archiv

TOPlist