Naše zkušenosti: oblečení RST Adventure

23. února 2017 v 13:22

Autor: Radek GAS Michna
Fotografie: archiv

Velikost textu: smaller normal bigger

Patříte-li rovněž k nemalé skupině jedinců, kteří za synonymum slova ráj považují toulání se po světě na cestovním enduru, pak mi jistě dáte za pravdu, že kromě spolehlivého, odolného, schopného a především pohodlného stroje pod sebou potřebujete oblečení, které plní všechny vyjmenované schopnosti stejně jako bike ...

Osobně už třetí sezonu nosím oblečení od anglického výrobce RST, konkrétně model Adventure. Kromě soukromých cest ho využívám i během testování mašin, takže jsme společně okusili nejen relaxační cesty po Balkánském poloostrově či civilizované Evropě, ale set Adventure zažil i zatěžkávací zkoušku na opačné straně zeměkoule – na písčitých pláních Jihoafrické republiky.

Díky promyšlené konstrukci lze nejen střídat vrstvy oblečení proti chladu a dešti, ale pro mě osobně asi nejdůležitější devízou jsou kvanta větracích otvorů, které lze snadno otevírat, a navíc díky systému kapes je možné několikanásobně zvětšit velikost větracích otvorů.

Pochopitelně nechybí množství všudypřítomných kapes, a to nejen na kalhotách (i venkovní kapsy jsou vodotěsné), ale i na bundě, kde je také velká zadní kapsa například na mapu.

Kalhoty můžete s bundou spojit, případně využít fikaně schovaný popruh, který lze protáhnout mezi nohama, aby ani při vysokých rychlostech nedocházelo k vykasání bundy nad pas.

Velice kladně hodnotím i dost široké spodní díly nohavic, pod které se po rozepnutí hravě vejdou i motokrosové boty, s nimiž mělo mnoho konkurenčních kalhot problém.

Po třech sezonách a zhruba 45 000 km hodnotím jak praktičnost, tak odolnost oblečení RST Advneture veskrze pozitivně, přičemž ani pořizovací cena člověka nijak nezruinuje. Za celou dobu používání se neporouchaly nejen zipy či patenty, ale překvapivě ani sucháče na rukávech, které mnohdy po několika sezonách přestávají „suše lepit“. Tady stále plní svou funkci na výbornou.

Uvažujete-li o obměně oblečení na cestovní enduro, nebo vlastně i na cestovní mašinu všeobecně, rozhodně byste RST Adventure měli vzít v potaz.

Viz http://www.rstmoto.cz/

Hodnocení článku:
1 2 3 4 5

Sdílej

TwitterGoogleFacebookDeliciousLinkedinDigg

Fotografie

Diskuse: Žádný komentář

Žádné příspěvky. Buďte první!

Přidat komentář:

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme, abyste se u nás cítili dobře, proto diskuse hlídáme a příspěvky, které jsou v rozporu s Kodexem diskutéra, mažeme.

TOPlist