Nová Arai RX-7Vs vylepšenou skořepinou a plexisklem nové generace

20. října 2015 v 12:09

Autor: Honza Karásek
Fotografie: archiv

Velikost textu: smaller normal bigger

Jakákoli helma, bez ohledu na značku, má omezenou schopnost absorbovat při nehodě dopadovou energii ...

Sklouzávání po překážkách však pomáhá zvýšit schopnost přilby přijmout dopadovou energii při reálných nehodách. Z tohoto důvodu Arai vždy usiloval o vytvoření silnější a hladší skořepiny, která dokáže účinněji odvrátit dopadovou energii.

Pro zvýšení této schopnosti bylo také vytvořeno nové hledí VAS, jehož uchycení je oproti modelu RX-7 GP posunuto přibližně o 24 mm dolů, a zmenšena byla také plocha bočnic. Nová skořepina PB SNC2 je navíc vybavená nejmodernějšími technologiemi, poskytuje skutečný komfort a výkonnou ventilaci.

Vyrobena je ze Super Fibre a dalších syntetických vláken, která jsou vysoce ohebná a zároveň mají velikou pevnost v tahu. Nově vyvinutá lehčí pryskyřice (snížení váhy přibližně o 30 gramů na přilbě) jednotlivé materiály skořepiny spolehlivě pojí a zajišťuje tak maximální pevnost a odolnost přilby.

Více informací na adrese www.yshop.cz a my jen dodejme, že model je zatím k mání pouze v jednobarevné variantě a závodnické designy (včetně repliky Spencer!) se na trh dostanou s podzimem. Nepřehlédněte…

 


Hodnocení článku:
1 2 3 4 5

Sdílej

TwitterGoogleFacebookDeliciousLinkedinDigg

Fotografie

Diskuse: Žádný komentář

Žádné příspěvky. Buďte první!

Přidat komentář:

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme, abyste se u nás cítili dobře, proto diskuse hlídáme a příspěvky, které jsou v rozporu s Kodexem diskutéra, mažeme.

TOPlist