NOVINKA 2016: H-D Roadster

24. srpna 2016 v 20:02

Autor: Jan "Somik" Somerauer
Fotografie: H-D

Velikost textu: smaller normal bigger

Roadster je zpět a v nové podobě! Konečně někomu v Milwaukee došlo, že tahle verze Sportstera může části zákazníků v nabídce chybět ...

Tiskové zprávy H-D sice mluví o převratné novince, ale z našeho pohledu jde o návrat. Pamatujete oranžového Sportstera s šachovnicí, který se prodával v minulém desetiletí? To byl on, Roadster. Stupačky za motorem, rovná řídítka, sedlo výš, než u ostatních Sportsterů, celá motorka směřující k naháčům. Za nás nejlepší motorka této řady.

 

O to víc nás těší, že nám H-D vrací Roadstera do hry. U ostatních Sportsterů se letos ledacos změnilo, především jsou tu nové podvozky se stavitelnými zadními tlumiči a progresivními pružinami v předních vidlicích, tady šlo Millwaukee ale ještě dál. Na předku se poprvé v historii řady Sportster (nepočítáme XR1200) objevuje USD vidlice (43 mm). Zadek pak obstarává dvojice tlumičů plněných dusíkem, obojí nastavitelné. Zajímavé jsou také údaje zdvihů, které překračují všechny dosavadní – 114 mm vpředu a 81 mm vzadu. Takže žádná nízká motorka.

 

Pocit naháče navíc dodají nízká řídítka a sedlo, které jde téměř v rovině se spodní hranou nádrže. Kromě toho se u H-D snažili motorku opticky odlehčit – kratší zadní blatník, prořezávaný kryt řemenu a hlavně krásná litá kola s drobnými paprsky (19" vpředu, 18" vzadu). Nový je také solobudík s analogovým otáčkoměrem a digitálním tachometrem. Pravda, jedná se sice jen o další variaci na stejné téma, ale podle nás velmi vydařenou.

 

Roadster by se měl na showroomech objevit už během letošního května a s cenou 10.400 eur nijak zásadně nepřekračuje ostatní modely Sportster s motorem o objemu 1200 cm3, který s nimi sdílí. Otázka, jestli se postupem času neobjeví také s menším motorem 883 cm3, jak tomu v minulosti bylo. Více o Roadsteru i ostatních modelech se dozvíte na www.harley-davidson.cz.


Hodnocení článku:
1 2 3 4 5

Sdílej

TwitterGoogleFacebookDeliciousLinkedinDigg

Diskuse: 1 komentář

Capan 27. srpna 2016, 12:38 | 0 0

Cena
Tá cena,ktorú uvádzate, je bez DPH. Takže na SK za.necelých 12 500€. A to už je dosť. Inak,motorku som trocha testoval.


Přidat komentář:

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme, abyste se u nás cítili dobře, proto diskuse hlídáme a příspěvky, které jsou v rozporu s Kodexem diskutéra, mažeme.

TOPlist