Novinka od Pirelli – Diablo Rosso III

11. května 2016 v 21:14

Autor: Karel Táborský
Fotografie: archiv

Velikost textu: smaller normal bigger

Fungl nový model Diablo Rosso III je evolucí předchozího modelu, který byl mimořádně oblíbený kvůli své charakteristice silniční gumy, jež zvládne i okruhový den a nebojí se ani deště ...

Fungl nový model Diablo Rosso III je evolucí předchozího modelu, který byl mimořádně oblíbený kvůli své charakteristice silniční gumy, jež zvládne i okruhový den a nebojí se ani deště. „Trojka“ jde však ještě dál.

Má úplně nový dezén, který připomíná blesk a mnohem lépe a efektivněji odvádí vodu. Nezapomnělo se však ani na sportovní jízdu, protože s Rosso III si užijete i řádění na okruhu nebo rychlé silnici. Měli jsme možnost je vyzkoušet ve španělském Aragónu den po závodu WSBK a můžeme říct, že Pirelli nasadilo laťku hodně vysoko. Byla velká zima, občas na trati sprchlo a při testování na silnici nás chytil pořádný slejvák.

Gumy ale držely, chovaly se předvídatelně a ani po třech rychlých rozjížďkách na závodní trati nebyly roztrhané a krásně si zachovaly profil. Rozhodně můžeme doporučit, pokud máte rádi velkou přilnavost, sportovní vlastnosti a výdrž.

Podrobný test se dočtete v příštím čísle MH.

Hodnocení článku:
1 2 3 4 5

Sdílej

TwitterGoogleFacebookDeliciousLinkedinDigg

Diskuse: Žádný komentář

Žádné příspěvky. Buďte první!

Přidat komentář:

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme, abyste se u nás cítili dobře, proto diskuse hlídáme a příspěvky, které jsou v rozporu s Kodexem diskutéra, mažeme.

TOPlist