NOVINKA: Yamaha XSR700

22. července 2015 v 16:16

Autor: Jan "Somik" Somerauer
Fotografie: Yamaha Motor

Velikost textu: smaller normal bigger

Řada Sport Heritage má nového člena. Tentokrát nepřichází Yamaha s absolutní novinkou, ale navazuje na projekt Faster Sons a představuje retro verzi MT-07 ...

Yamaha odkryla karty. Kdo se domníval, že projekt Faster Sons, který začal minulý měsíc s přestavbou MT-07 od Shyniy Kimury, bude pouze o customech, spletl se. Vypadá to, že každá z těchto motorek bude mít následně svou odezvu v sériovém modelu. Tentokrát tedy časová osa XS650 (inspirace)Kimura Faster Son (video zde) – novinka XSR700.

 

Technicky vychází XSR z populárního modelu MT-07, se kterým sdílí motor, rám a podvozkové komponenty. Jde tedy o řadový dvouválec o objemu 700 cm3 s intervalem zapalování 270° (Crossplane Philosophy) usazený v trubkovém rámu s hliníkovou litou kyvnou vidlicí. Stejně tak zůstává přední teleskopická vidlice a krásná 10ti paprsková litá kola.

 

Zásadní změny se tedy odehrávají především v designu. Nový je zadní šroubovací podsedlový rám, na něm umístěné jednodílné sedlo, hliníková nádrž a blatníky ze stejného materiálu. To pak doplňuje velké kulaté světlo a úplně nový kulatý budík. Budete-li hledat dál, najdete řadu různých krytů a držáčků. Jízdním vlastnostem pomůžou parádně široká řídítka. Navíc Yamaha slibuje širokou nabídku příslušenství, pomocí kterého si budete svou XSR individualizovat. V prodeji by měla být v listopadu letošního roku, prozatím ve dvou barvách – zelené a stříbrné (inspirace XS650). Nezbývá, než si počkat na cenu.


Hodnocení článku:
1 2 3 4 5

Sdílej

TwitterGoogleFacebookDeliciousLinkedinDigg

Fotografie

Diskuse: 4 komentáře

Mára 2. srpna 2015, 22:23 | 0 0

kyvka
Kyvka není litá hliníková, nýbrž lisovaná, svařovaná ocelová

Jerry 25. července 2015, 20:31 | 1 2

XJR
Fajn, když teď dělá Yamaha tohle, mohla by zas vrátit XJRo do původního designu. Retro mám rád, ale ty pseudo custom pokusy u všech značek už začínají být trapný.

nezlote se na mě 22. července 2015, 22:56 | 3 3

omyl
slátanina výstavního kalibru

Pavel 22. července 2015, 18:09 | 3 0

Jsem chycenej
Že by láska na první pohled?! :-)))))


Přidat komentář:

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme, abyste se u nás cítili dobře, proto diskuse hlídáme a příspěvky, které jsou v rozporu s Kodexem diskutéra, mažeme.

TOPlist