Novinky Triumph 2016: Thruxton a Bonneville s motory 1200

31. října 2015 v 22:11

Autor: Karel Táborský
Fotografie: Triumph

Velikost textu: smaller normal bigger

Pro britskou firmu Triumph je příchod nové řady Bonneville a Thruxton ohromným milníkem. Poprvé se totiž představuje s vodou chlazeným motorem, kompletně přepracovaným rámem a jiným designem. ...

Současný Bonnie už dlouho přesluhuje. Od roku 2001 je továrna vyrábí spíše z nostalgie, ale tomu je teď konec. Nová technika vypadá působivě - na výběr budou dvě motorizace.

Menší devítistovka Street Twin s 90 Nm a velká dvanáctka T120, která má 105 Nm už těsně za 3000 otáčkami, obě s intervalem zapalování 270°. To je identický systém jako používá Scrambler. Nechybí ani chytrý motorový management, vstřikování paliva nebo ovládání plynu ride-by-wire.

Hodně se nám líbí i nový Thruxton v základní verzi i v ostřejším eRku. Motor má lehčí klikovku, vyšší kompresní poměr a přepracovaný airbox. Maximální točivý moment je masivních 112 Nm při 4950 otáčkách, což je o celých 62% více než měl předchozí model.

Na výběr jsou tři palivové mapy - Rain, Road a Sport, plně nastavitelný podvozek a sedmnáctipalcová kola. eRko má navíc brzdy do Bremba s monoblokovými třmeny, vidlice Showa BPF a vzadu je pak tlumič od Öhlins.

Krásným detailem jsou leštěné vrchní brýle, hliníkové doplňky na nádrži nebo anodizovaná kyvná vidlice. A to není všechno. Triumph slibuje, že pro Thruxton připravil "závodní kit", ve kterém je přemapování řídicí jednotky a další úspora hmotnosti.


Hodnocení článku:
1 2 3 4 5

Sdílej

TwitterGoogleFacebookDeliciousLinkedinDigg

Fotografie

Diskuse: 2 komentáře

nt 28. října 2015, 17:55 | 1 0

!
To je sen

PawelTx 28. října 2015, 10:26 | 1 0

Triumph
Triumph se poslední dobou dost rozjel a to je dobře. Líbí se mi ty drobné detaily, jako je kryt "karburátoru" a podobně. Budíky jsou paráda. Je dobře že to bude i na sériovce. Většina továren udělá skvěle vypadající prototyp, ale sériovka je pak hodně očesaná a není to ono. Akorát nechápu, jak se jim podařilo protlačit ty zrcátka


Přidat komentář:

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme, abyste se u nás cítili dobře, proto diskuse hlídáme a příspěvky, které jsou v rozporu s Kodexem diskutéra, mažeme.

TOPlist