Offcine RossoPuro LUPUS Alpha

24. května 2016 v 7:57

Autor: Jan "Somik" Somerauer
Fotografie: Officine RossoPuro

Velikost textu: smaller normal bigger

Velký cruiser California je v nabídce v podstatě ve čtyřech různých variantách a stejně je to někomu málo. Ital Filippo Barbacane z ní vykouzlil naprosto nepochopitelné UFO ...

Filippo Barbacane a jeho dílna Officine RossoPuro (web) je známý svými šílenými kreacemi postavenými na základě Moto Guzzi. Asi právě proto se na něj obrátil Walter Tosto, majitel velké společnosti vyrábějící komponenty pro elektrárny, aby pro něj postavil stroj z budoucnosti. Záměrem bylo šokovat, ale také použít ty nejmodernější materiály a postavit motorku, se kterou se bude dát rychle jezdit.

A Filippo si vůbec nebral servítky, z původní Californie zůstal jen motor a pár komponentů podvozku. Devadesát procent komponentů je vyrobeno ručně. A jelikož chtěl Walter Tosto reprezentovat možnosti svojí firmy, přestavba probíhala v těsné spolupráci. Všechny díly byly před výrobou vytvořeny v počítačovém 3D a to včetně konstrukčních výpočtů a virtuálních mechanických testů. 

 

A co ony speciální materiály? Rám je svařen z chromvanadové oceli. Brzdové třmeny jsou vyrobeny z materiálu Incoloy 800, neuvěřitelně tvrdé chromniklové slitiny používané v jaderných reaktorech. Vidlice je pak vyfrézována z hliníkové slitiny 7075 a doplněná tlumičem Öhlins. Vzadu za motorem dvojice tlumičů Bitubo a vlastní frézovaná kyvka. Ač to nevypadá, Filippo zachoval geometrii původní Californie, na které se mu jezdilo skvěle.

 

Výčet exkluzivních materiálů pokračuje. Nádrž je titanová kvůli úspoře hmotnosti a přes ni a box s elektronikou je pak natažený kryt z karbonu. Kola jsou frézována z hliníku a doplněna 415mm kotouči. Tím to samozřejmě zdaleka nekončí, výčet dílů vlastní výroby by byl velmi dlouhý. Výsledek? Co myslíte?


Hodnocení článku:
1 2 3 4 5

Sdílej

TwitterGoogleFacebookDeliciousLinkedinDigg

Diskuse: 3 komentáře

Jan Křivan 11. září 2015, 8:41 | 1 0

guzzi
To je úžasné jak někdo dokáže tak pěknou motorku takhle zku...t

Dave 9. září 2015, 13:06 | 1 0

K čemu to
co by se mi asi honilo hlavou chvíli před tím, než bych s tím měl někde upadnout :(

Steve 9. září 2015, 12:03 | 0 0

Pěkné
Pěkná práce, která určitě za ty peníze nestojí.


Přidat komentář:

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme, abyste se u nás cítili dobře, proto diskuse hlídáme a příspěvky, které jsou v rozporu s Kodexem diskutéra, mažeme.

TOPlist