Okruhový Triumph Bonneville od Free Spirits

25. září 2015 v 13:57

Autor: Jan "Somik" Somerauer
Fotografie: Free Spirits

Velikost textu: smaller normal bigger

Když si Ital vezme do parády klasickou britskou motorku, může z toho být zajímavý výsledek, obzvlášť, pokud se z retra stane sportovně laděný bike. A přesně tak to proběhlo v tomto případě, obdivujte parádní T12.2 EVO. ...

Největší světový sraz Triumphů Tridays se pomalu blíží (21. - 23. 6. v německé Neukirchen) a tak milovníci této značky začínají zbrojit, customéři pomalu ukazují svoje výtvory. Tehnle kousek pochází z italských Benátek a rozhodně by neměl ujít vaší pozornosti. 

 

Základem byl Triumph Bonneville, ale nezůstal kámen na kameni. Asi nejzásadnějším zásahem je změna sekundárního převodu na řemen a s tím nutná výměna kyvné vidlice. Tu tlumí dvojice nastavitelných Bitubo. Přední vidlice pochází ze Speed Tripla 2007, 17palcová kola jsou obuta do pneumatik Metzeler Sporttec M3 o rozměrech 120/70 a 160/60. Brzdy na předku, to je dvojice 320 mm kotoučů a k nim radiální čtyřpístky Brembo. Stupačky, řídítka a hromada drobných dílů pochází přímo od Free Spirits, stejně jako laminátové kapoty.

 

Svoje dostal také motor, nový sací systém s parádní kuželkou od K&N doplnily parádně namotané výfuky s koncovkami vedle zadní kapotáže. S tím bylo samozřejmě hrábnout do mapování řídící jednotky. Výsledkem je pár koníků navrch a hlavně ostřejší odezva motoru, která se při sportovním řádění bude hodit. Tohle bude hodně zábavná motorka.


Hodnocení článku:
1 2 3 4 5

Sdílej

TwitterGoogleFacebookDeliciousLinkedinDigg

Diskuse: 2 komentáře

Paleček 25. září 2015, 15:06 | 0 0

divný
čeho je moc, toho je příliš

David 58 16. ledna 2014, 16:44 | 0 0

pěkné
Nepojede to, ale pojede to :-))))) Moc pěkný ikdyž lehce přeplácaný


Přidat komentář:

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme, abyste se u nás cítili dobře, proto diskuse hlídáme a příspěvky, které jsou v rozporu s Kodexem diskutéra, mažeme.

TOPlist