Oliver König dvakrát vyhrál

20. května 2016 v 8:54

Autor: TZ, Karel Táborský
Fotografie: TZ

Velikost textu: smaller normal bigger

Team Five two racing má za sebou další závodní víkend, tentokrát se zúčastnil šampionátu Alpe Adria road racing na slovenském Slovakiaringu. ...

V sobotní mokré kvalifikaci si vyjel druhé místo na startovním roštu a jedinou otázkou bylo, zda se pojede na mokré, či suché dráze.

Závod se jel nakonec na kombinaci obou možností tedy na mokré trati, které se ale v průběhu závodu změnila na suchou. Oliver neodstartoval úplně optimálně, ale již v průběhu prvního kola se propracoval do vedení, ve kterém se několikrát vystřídali s Martinem Gbelcem a závod se rozhodoval až v poslední zatáčce posledního kola, kde se Oliver na brzdách dostal před Martina a zvítězil s nicotným náskokem 0,092 s.

Nedělní ranní trénink se odjel opět na mokru a čekalo se, jaké nám počasí připraví podmínky na závod. Odpolední závod se jel již za sucha, Oliverovi se podařilo velmi dobře odstartovat ujmout se vedení a od prvního kola stabilně zajíždět časy o sekundu a více rychlejší, než jeho soupeřům. Cílem projel na prvním místě s náskokem 9s na druhého Martina Gbelce.

Oliver, tak vyhrál oba závody a díky nejrychleji zajetému kolu v nedělním závodě, druhém místě v kvalifikaci, tak ze Slovakiaringu přivezl 53 bodů.

Na Slovakiaringu závodil i náš týmový šéf a Olivera trenér Lukáš Pešek, který v obou závodech zvítězil s náskokem 10s a potvrdil svou pozici favorita kategorie SBK.

Děkujeme všem partnerům, 4SR, Honda ČR, Stratos auto, Tyrex, Yshop, Motorbike, Polygos print, Fiat ČR, Pirelli, Sebimoto  a samozřejmě všem fanouškům za podporu.


Hodnocení článku:
1 2 3 4 5

Sdílej

TwitterGoogleFacebookDeliciousLinkedinDigg

Fotografie

Diskuse: Žádný komentář

Žádné příspěvky. Buďte první!

Přidat komentář:

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme, abyste se u nás cítili dobře, proto diskuse hlídáme a příspěvky, které jsou v rozporu s Kodexem diskutéra, mažeme.

TOPlistTOPlist