Oliver König má další bednu

4. května 2016 v 15:20

Autor: TZ, Karel Táborský
Fotografie: TZ

Velikost textu: smaller normal bigger

Další závodní víkend seriáli ADAC Northern Europe Cup Moto3 zavedl Team Five two racing na německý Lausitzring. ...

 Víkend začal pátečními tréninky, kde team hledal nastavení motocyklu na základě Olivera požadavků a Oliver se hledal na pro něj neznámé trati. Po trénincích nebyla nálada moc optimistická, Oliver se časově pohyboval kolem poloviny závodního pole a handicap neznámé trati oproti německým soupeřům byl velmi znatelný.

V sobotu byly na programu dvě kvalifikace, kde v první se Oliverovi podařilo zajet pátý čas a ve druhé ještě znatelně porychlit z čehož byl finálně třetí nejrychlejší čas. Nálada před nedělním závodem tak byla znatelně lepší. V nedělním warm upu se Oliver pouze snažil rozhýbat a zajet nové pneumatiky.

Závod byl bohužel hned v prním kole přerušen z důvodu pádu jezdce v první zatáčce a následně restartovaný závod byl zkrácen z původních 14ti na 12 kol. Oliver velmi dobře odstartoval a jel na čele skupiny moto3 standard, ve třetí zatáčce byl ale trefen soupeřem, který byl delší na brzdách a Olivera vyvezl ven, čímž Oliver ztratil 3 pozice a pokračoval na pátém místě. Celý zbytek závodu stahoval skupinu jedoucí o první až čtvrté místo a každým kolem se k ní přibližoval. V posledním kole závodu došlo ke kontaktu mezi jezdci jedoucími před ním a jejich propadu závodním polem z čehož Oliver dvě pozice vytěžil a cílem projel na třetím místě. Veze tak z Lausitzringu 16 budů, díky čemuž se posunul v celkovém pořadí na druhé místo. Další závod série se jede až za dlouhé dva měsíce společně se závodem MotoGP na německém Sachsenringu. Tým v této pauze odjede tři závodní víkendy v rámci seriálu Alpe Adria.

Děkujeme všem partnerům, 4SR, Honda ČR, Stratos auto, Tyrex, Yshop, Motorbike, Polygos print, Fiat ČR, Sebimoto, Pirelli a samozřejmě všem fanouškům za podporu.


Hodnocení článku:
1 2 3 4 5

Sdílej

TwitterGoogleFacebookDeliciousLinkedinDigg

Fotografie

Diskuse: Žádný komentář

Žádné příspěvky. Buďte první!

Přidat komentář:

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme, abyste se u nás cítili dobře, proto diskuse hlídáme a příspěvky, které jsou v rozporu s Kodexem diskutéra, mažeme.

TOPlistTOPlist