Ondra Ježek: Závod bude velkou bitvou

20. září 2015 v 12:16

Český motocyklový závodník Ondřej Ježek z týmu TripleM by Barni Racing Ducati vybojoval v kvalifikaci Světového poháru Superstock 1000 ve španělském Jerezu čtvré místo a odstartuje tak z druhé řady ...

Sobotní program začal dopoledním měřeným tréninkem, který českému jezdci moc nevyšel a výsledkem bylo jedenácté místo. Od 16:55 pak odstartovala kvalifikace, která kvůli počasí byla nejen hodně horká, ale také bláznivá.
 
Český závodník se v sedle své Ducati Panigale R necítil úplně ideálně a měl pocit, jako by na ní v posledním týdnu snad vůbec neseděl.  Přesto zajížděl rychlá kola na úrovni těch nejlepších. Nakonec s časem 1´44.440 skončil čtvrtý. A to na nejrychlejšího Roberta Tamburiniho ztratil pouhých 0,252 vteřiny.
 
 
„V kvalifikaci jsem se cítil, jak kdybych za sebou žádné předchozí tréninky ani testování neměl. Rapidně se oteplilo, trať byla hodně rozpálená a pneumatiky pro Superstock 1000 kompletně ztratily přilnavost. Nebylo to vůbec bezpečné a k vidění bylo hodně pádů. S časem jsem vzhledem k daným podmínkám spokojený, ale jelikož je pole hodně vyrovnané , tak i ztráta pouhých 0,25s na Tamburiniho nestačila na první řadu. Ale už teď se moc těším na závod. Bude to bitva,“ zhodnotil Ondra Ježek.
 
Nedělní program začne dopoledním desetiminutovým warm-upem, hlavní závod pak odstartuje ve 14:15 hodin.

Hodnocení článku:
1 2 3 4 5

Sdílej

TwitterGoogleFacebookDeliciousLinkedinDigg

Diskuse: 1 komentář

Max 20. září 2015, 12:16 | 0 0

?
Dávají to někde?


Přidat komentář:

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme, abyste se u nás cítili dobře, proto diskuse hlídáme a příspěvky, které jsou v rozporu s Kodexem diskutéra, mažeme.

TOPlistTOPlist