Pár dnů před závodem byl rád, že chodí, pak na úvod MS vybojoval Ondra Ježek 8. místo

28. února 2016 v 13:31

Autor: TZ, Honza Karásek
Fotografie: Václav Duška, MPA foto

Velikost textu: smaller normal bigger

Konec dobrý, všechno dobré. Tak by se dal shrnout úvodní závodní víkend mistrovství světa Supersportů z pohledu jediného českého jezdce Ondřeje Ježka. V Austrálii na okruhu Phillip Island přišel nejprve ošklivý pád při testech a jezdec týmu Go Eleven byl rád, že se postavil na nohy ...


Páteční dva hodinové měřené tréninky rozhodovaly o tom, kdo pojede superpole 1 a kdo superpole 2. A českému závodníkovi se moc nedařilo. Po pádu v testech se fyzicky necítil dobře a navíc mu nesedly ani změny v počasí.

 

„Byly jiné povětrnostní podmínky a ty hlavně ovlivnily průjezd všemi rychlými levými zatáčkami. Supersport se v tomto chová úplně jinak a nedokázal jsem se s tím zatím srovnat,“ vysvětlil Ondra, kterému patřilo 17. místo.

 

 

V sobotním superpole 1 byl blízko tomu, aby se probojoval do superpole 2. Ale nebylo mu přáno. „Byla to škoda. Systém superpole si zejména na mě a Anthony Westovi trochu smlsnul. Vinou malé chyby mi unikl postup do druhé části. V ní by mi můj čas stačil na 8. místo,“ zhodnotil Ondra, který tak do nedělního závodu startoval ze 14. pozice.

 

Výsledky závodu WSS v Austrálii čtěte ...ZDE

 

Hlavní závod, to už ale byla jiná káva. Ondrovi vyšel start, byl součástí vedoucí skupiny a nakonec se může radovat z prvních osmi bodů do hodnocení šampionátu.

 

 

Začalo to skvěle, rychle jsem se zabydlel v top 10. To trvalo do 12. kola, kdy začalo trochu pršet. V ten moment jel přede mnou Nicolas Terol, který hodně ubral. Než se mi ho podařilo předjet, tak jezdci před námi byli pryč. V posledních kolech jsme s Rolfem ujeli ostatním pronásledovatelům a nakonec jsem před ním 8. místo uhájil. Na to, že jsem v úterý nevěděl, zda se ve středu probudím, tak jsem s umístěním maximálně spokojený! Děkuji týmu, který pracoval výborně celý týden. Nyní pár dní odpočinku a hurá na druhý závod do Thajska,“ uvedl český jezdec týmu Go Eleven.

 

Druhým závodem MS Supersportů bude 11. – 13. března podnik v Thajsku v Buriramu.


Hodnocení článku:
1 2 3 4 5

Sdílej

TwitterGoogleFacebookDeliciousLinkedinDigg

Fotografie

Diskuse: 1 komentář

Swamp 68 28. února 2016, 21:24 | 0 0

Ondra
Výborně!


Přidat komentář:

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme, abyste se u nás cítili dobře, proto diskuse hlídáme a příspěvky, které jsou v rozporu s Kodexem diskutéra, mažeme.

TOPlistTOPlist