Požádá Dorna Kawasaki o vstup do MotoGP?

4. července 2016 v 14:19

Autor: Petr Štola. zdroj Speedweek
Fotografie: kawasaki racing

Velikost textu: smaller normal bigger

Dle zákulisních informací již probíhají jednání mezi Dornou a MSMA o tom, jak přesvědčit Kawasaki k návratu do MotoGP. Snaha pokrýt v nejprestižnější soutěži všechny značky, celý trh, je nadevšechno zřejmá ...

Japonská továrna Kawasaki je v současné již jedinou, která se stále vyhýbá působení v královské kubatuře MotoGP. Zatímco Suzuki se do šampionátu Mistrovství světa silničních motocyklů vrátila již v loňské sezoně, u Kawasaki se zatím stále ani v teoretické rovině o návratu nehovoří.
 
To samozřejmě kritizuje i sdružení motocyklových továren MSMA, dle jehož tvrzení již rozhodně není doba, kdy by se Kawasaki návratu do MotoGP mohla vymlouvat s ohledem na finanční situaci.
 
 
Do svého projektu ve WSBK totiž Kawasaki investuje obrovské prostředky jak do vývoje techniky, tak má i momentálně „nejdražší“ jezdeckou dvojici. 
 
Jak prohlásil jeden z nejmenovaných zdrojů, proběhlo již několik diskuzí mezi MSMA a Dornou o tom, jak by bylo možné továrnu Kawasaki přimět k návratu do šampionátu Mistrovství světa silničních motocyklů.

Hodnocení článku:
1 2 3 4 5

Sdílej

TwitterGoogleFacebookDeliciousLinkedinDigg

Diskuse: 2 komentáře

MichaL 9. července 2016, 21:48 | 0 0

mtgp
a co MV Augusta? ta se nepočítá , nebo proč se píše je''jediná kawasaki,,

Bridy 5. července 2016, 22:31 | 0 0

kawa
Pred mnohymi rokmi som KAWASAKI mal , uz len graficke a vytvarrne zobrazenie KAWASAKI je JAPAN a to je energia zrozumitelna sila......


Přidat komentář:

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme, abyste se u nás cítili dobře, proto diskuse hlídáme a příspěvky, které jsou v rozporu s Kodexem diskutéra, mažeme.

TOPlistTOPlist