Pozvánka: 48. ročník Memoriálu Luboše Tomíčka

13. září 2016 v 7:27

Autor: TZ, Karel Táborský
Fotografie: TZ

Velikost textu: smaller normal bigger

V pondělí 19. 9. 2016 od 19:00 se otevře devátá brána do metanolového pekla a nad břevnovským klášterem vypukne bitva. Tu letos - po stíhačkových provokacích - trefně spustí americký a ruský závodník. Ostatní se samozřejmě jako každý rok přidají. Nedojde ale k válce světadílů, nýbrž k válce sportovní, na plochodrážním stadionu Markéta. ...

Memoriál Luboše Tomíčka je druhým nejstarším plochodrážním závodem v České republice. Jeho tradice byla započata v roce 1969 na počest slavného československého plochodrážního reprezentanta Luboše Tomíčka, jež podlehl následkům zranění utrpěných na dráze při Zlaté přilbě v roce 1968. Závod patří k nejvýznamnějším sportovním událostem v Praze. Od roku 2009 započal memoriál novou tradici a pravidelně se koná i jako součást „Oslav dne MČ Praha 6“ s bohatým doprovodným programem pro rodiny s dětmi. Závod se uskuteční tradičním systémem na rozpis 20 jízd, kde se utká každý s každým, jako na rytířských turnajích. Prvních pět jezdců postoupí do finálové jízdy, která určí konečné pořadí.

Do Prahy se pravidelně sjíždějí plochodrážní legendy a ani letos nebude chybět výběr předních světových jezdců z různých států. Pozvání přijali vítěz z roku 2009 a 2011, několikanásobný mistr světa Dán Nicki Pedersen, legendární závodník a dvojnásobný mistr světa  - americká stíhačka Greg Hancock nebo vítěz z roku 2014 a mistr Evropy, ruská plochodrážní raketa Emil Sayfutdinov. Nebudou chybět v současnosti nejlepší čeští závodníci Josef Franc, Václav Milík, Eduard Krčmář nebo Zdeněk Holub. Právě možnost vidět naše nejlepší, kteří tvrdě dřou a nabírají zkušenosti a odvahu v zahraničních ligách, jak se na dráze perou se světovou elitou, to je neocenitelný zážitek. Navíc s kulisami pražských střech a břevnovských věží.

Večer plný bitev s metanolovou vůní, západem slunce nad Prahou a závěrečným ohňostrojem potěší nejen vaše děti, ale i sportovního fanouška ve vašem srdci. Při závodě bude probíhat řada doprovodných programů, spanilá jízda motocyklů Harley-Davidson, jízdy mladých závodníků na motocyklech 125ccm a jak je u českého motorismu obvyklé, v ochozech sedí nejenom fanoušci, ale také pohledné fanynky. Taková je už Česká motoristická scéna. Pohlídejte si tedy pondělní zářijový termín plný devítek a sledujte Autoklub Markéta na webu speedway-prague.cz i na facebooku. Diváci budou mít jedinečnou možnost navštívit také depo závodních strojů do 17:30, stadion bude otevřen už od 16:30.

Vstupenky jsou v prodeji na www.ticketportal.cz, nebo přímo na stadionu Markéta (U Vojtěšky 11, Praha 6). Vstupné v předprodeji pro dospělé je již od 150,- a pro děti do 15 let je vstup zdarma. Více informací najdete na zmíněném webu www.speedway-prague.cz.


Hodnocení článku:
1 2 3 4 5

Sdílej

TwitterGoogleFacebookDeliciousLinkedinDigg

Fotografie

Diskuse: Žádný komentář

Žádné příspěvky. Buďte první!

Přidat komentář:

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme, abyste se u nás cítili dobře, proto diskuse hlídáme a příspěvky, které jsou v rozporu s Kodexem diskutéra, mažeme.

TOPlist