Předposlední závodní víkend světového šampionátu Red Bull MotoGP Rookies cupu se konal ve dnech 9. a 10. Září v italském Misanu

Páteční dva volné tréninky Filip využil k najetí co nejvíce kilometrů a nastavení motocyklu.V obou trénincích se mu vedlo dobře, když je zakončil na jedenáctém a následně poté na desátém místě. O hodinu později, v čase 17:30h. byla zahájena kvalifikace, kde si náš závodník vedl více než skvěle, několik kol dokázal držet tempo s nejlepšími a pohyboval se třetí, poté chvíli pátý, když  mu ale v dobře rozjetém poslední kole, v poslední zatáčce najel do stopy  Ogura a byla z toho devátá pozice na gridu.

Sobotní a také jediný závod tohoto víkendu byl odstartován  jako obvykle v čase 16:30h. Filipovi se start vydařil, ale v zápětí mu zkřížil cestu A.Sasaki, Filip musel ubrat plyn a bohužel se propadl  o několik pozic dozadu. Tímto musel dohánět ztrátu a přesto, že se po několika málo kolech dostal na osmou pozici, byl neustále atakován jezdci za ním. Pořadí se s každým kolem měnilo, když nakonec Filip projel cílem jedenáctý. Byl to závod bez jediného pádu, plný soubojů od začátku až do konce. Filip si tak připsal už po třetí body za jedenácté místo a my budeme doufat, že smůlu v posledních dvou závodech, které se pojedou za 14 dní ve španělském Aragonu  prolomí a vrátí se zpět do TOP 10.

Filip:
Ve čtvrtek po příjezdu na okruh jsem si jel jako vždy projet trať s Kubou Kornfeilem, který mi dal opět několik cenných rad, protože tento okruh byl pro mě nový.

V pátek se mi celkem dařilo, nejdříve jsem si najížděl stopu a v obou trénincích jsem se pohyboval okolo 10 místa, kdy jsem je zakončil jedenáctkou a desítkou. V kvalifikaci už jsem byl hodně rychlý a celkově jsem se na svém motocyklu cítil dobře. Dařilo se mi jezdit vepředu, ale ke konci se opět hodně zrychlovalo. V posledním kole jsem ještě zabral a byl ve všech úsecích dostatečně rychlý, ale poslední zatáčku mi zkazil Ogura a bylo z toho až 9.místo. Časy byly ale hrozně vyrovnané, tak jsem se těšil na sobotu, protože jsem si věřil. Trať mi sedla a moc se mi líbila.

Sobotní závod jsem nakonec startoval z místa sedmého, protože dva jezdci přede mnou dostali penalizaci. Měl jsem tedy celkem dobrou výchozí pozici. Odstartoval jsem dobře, ale protože někde vedle mě došlo ke kontaktu Via a Sasakiho, najednou se Sasaki řítil přímo na mě, kdy mi zkřížil cestu a já musel hodně ubrat plyn a tím jsem se propadl až na dvanácté místo. Byl jsem naštvaný a hned po dvou kolech jsem se dostal na osmé místo, dokonce jsem i trochu poodjel a věřil jsem si, že ještě dojedu jezdce přede mnou, jenže potom už mě dojela pětičlenná skupinka ze zadu a neustálými bitvami jsme se vzdálili jezdcům před námi. Byl jsem celkem silný na brzdy, jenže pokaždé v posledním úseku mě většinou všichni na rovince přelítli a stačilo to na jedenácté místo.:-( Byl jsem hodně zklamaný, ale pokusím se ještě zabojovat v Aragonu.

Tímto bych chtěl moc poděkovat všem mým sponzorům, především panu Janu Šťovíčkovi, panu Z. Ortovi a panu Jiřímu Brožovi, samozřejmě všem, co nám pomáhají. Také svým mechanikům, rodině a fanouškům.

Za 14.dní  mě čekají poslední dva závody ve španělském Aragonu. Tady budou samozřejmě silní Španělé, ale já jsem tu taky už párkrát závodil, tak budu doufat, že si vylepším svůj výsledek. Cíl máme jasný, zakončit sezonu do TOP 10 a hlavně, udržet si post nejlepšího nováčka. Tak uvidíme, jestli se mi to podaří, držte mi palce,  váš Filip.