Rossi: Prohra bude bolet několik měsíců

16. listopadu 2015 v 8:49

Valentino Rossi přiznal, že mu bude několik měsíců trvat, než zapomene na letošní smutnou prohru mistrovského titulu. ...

Jak je dobře známo, italský závodník a devítinásobný mistr světa, Ital Valenitno Rossi, prohrál o minulém víkendu boj o letošní titul v královské kubatuře MotoGP. Nyní, s téměř týdenním odstupem, se Valentino vyjádřil k celému souboji a také prozradil, že s touto prohrou se bude vyrovnávat ještě několik dalších měsíců.
 
Zároveň ale Rossi poukázal na skutečnost, že tým Hondy nechce zveřejnit data z telemetrie svých motocyklů, i přestože se v těchto datech neskrývá vůbec nic tajného.
 
 
„Upřímně řečeno, v neděli po závodě, jsem byl hodně zklamaný, ale nebylo to tak strašné, protože jsem byl ještě plný adrenalinu. Poté v pondělí se mi to rozleželo v hlavě a cítil jsem se opravdu špatně. Bohužel s touto prohrou se budu vyrovnávat ještě několik dalších měsíců, není to otázka jen několika dní,“ řekl Valentino Rossi.
 
Poté pokračoval slovy: : „Samotného by mne ale zajímalo, kdybych mohl nahlédnout do telemetrie motocyklů Honda. Pročpak ji asi nechtějí ukázat veřejnosti? Kdyby mne nebo můj tým kdokoliv o tato data z mého motocyklu požádal, s radostí bych je ukázal. Mám pocit, že kdyby ty data ukázali, rozhodně by to neprospělo budoucnosti motocyklového sportu.“

Hodnocení článku:
1 2 3 4 5

Sdílej

TwitterGoogleFacebookDeliciousLinkedinDigg

Diskuse: 16 komentářů

triumph 18. listopadu 2015, 13:17 | 0 1

2015
Ať je to tak nebo tak, podle mě to byla poslední sezona, kdy měl Rossi reálnou možnost získat titul. Proto je to škoda, že mu to nebylo dopřáno. Myslim

Vašek 16. listopadu 2015, 19:31 | 3 6

Jorge
Jsem rád, že Jorge získal pátý titul a zraje v modlu všech motorkářů.
Rossi to nejlepší má za sebou a letošní sezóna pro něj byla poslední výkřik......

saky 16. listopadu 2015, 18:25 | 5 1

kurvi... spanelsky
Zaráží mě, že krom Biaggiho a Stoner (od nich bych nečekal ani nic jineho) jsou vesměs všichni co trochu Motorsport rozumí takřka stejného názoru..... Kuba Smrž, Hofmann a teď i Brivio. Jak je možný že ta Dorna a Jury to viděla úplně jinak!!! Já zapomněl, oni jsou ty dva ksindli ze Španělska, tak to je jiná věc! :-(

http://totalbikers.com/t/suzuki-manager-marquez-rossi-spat-should-have-been-dealt-with-earlier/1665

kopecky petr 16. listopadu 2015, 16:55 | 3 1

Gentlamani vymřeli
Mám dojem, že tímto skončila jedna kapitola motocyklového sportu a otevře se další, ta bez charakteru

KAB 16. listopadu 2015, 12:04 | 8 2

Finito
Mohlo to být napínavé - Vale byl lepší v 1. polovině sezóny a Jorge zase ve 2. polovině. Oba udělali během roku nějaké chyby a na konci na tom byli prakticky identicky. Mohlo se rozhodnout na trati a subjektivně si myslím, že by těsně o několik málo bodů vyhrál Vale svůj 10. titul.

Bohužel Španělé si titul koupili a přes svého druhého jezdce a své komisaře nákup zrealizovali, takže Vale byl mimo hru a zůstal jen jeden jezdec, který ten titul získal podvodem (nevím jak moc se Jorge na tom podílel, skoro mám pocit, že byl k titulu dokopán).

Pro mě tento "sport" po několika desítkách let skončil - ono už se to horšilo delší dobu, kdy nadšení bylo vystřídáno penězi, ale alespoň se nekšeftovalo s titulem a nedávaly se penalizace poškozenému ve prospěch viníka - teď to už prostě došlo za hranici, kterou jako fanoušek a divák akceptovat nedokážu. Celý seriál jde od další sezóny mimo mě, ať si tam kšeftují papaláši s čím chtějí a jak chtějí, je mi to už jedno.

VR 16. listopadu 2015, 11:07 | 5 4

VR
Většina o tom víte pěkný hovno a budete tady kafrat.čumíte na to akorát v neděli u novasportu a poslouchate co tam nakeca ten uspávač hadůTo,ze vale není nejrychleji to je asi pravda ale je konzistentní titul byl jeho.Jenže ten nedospělej debilek MM to nemohl snést.Chce ho někdy treba překonat a kdyby měl 10titulů tak je ro mnohem těžší....Začlo to už v Australii,měnil tempo podle toho jak byli blízko Lorenzovi.Potom Sepang,tam Chrchla pustil a začal atakovat valeho,mezitim Lorenzo ujel.A v posledním závodu malem sestrellil svojeho týmového kolegu,když ty dva dohnal a jako jedinej ferovej bojoval o co nejlepší místo.MM málem pretavil brzdy jak ho chorche brzdil polovinu závodu.Prostě nesnesli aby ziskal titul Valle a stal se jeste větší legendou.I komentatori Eurosportu,říkali,ze MM nejede naplno.

ja 15. listopadu 2015, 23:20 | 6 8

ajajaaaaaj
a zasa fnuka, tak ja si kedysi vyfnukal bridgestony, neskor zasa yamahu.
prvy krat mu jeho fnukanie a arogancia nevysla a preto sa citi flustrovany.

Trejsíč 15. listopadu 2015, 21:01 | 10 1

Další mistrovství čtyř?
Ano, pokud to bude opět mistrovství čtyř jezdců, kteří jediní mají techniku schopnou vyhrávat závody, tak má samozřejmě šanci vyhrát. Pokud ovšem bude konkurence větší, tak jeho šance prudce klesají. Myslím, že druhá polovina letošní sezóny jasně ukázala, že ani na nejlepším motocyklu není schopen vyhrávat. O tom, že je vynikající pilot není diskuze, ale je opravdu ještě pořád lepší, než ostatní a nemyslím jenom ty tři zbývající vyvolené... Myslím, že už na to nemá hlavně mentálně, což se ukázalo na konci této sezóny a to zejména v předposledním závodě. No a plakat nad ukradeným titulem si mohl taky mistr odpustit. Ale co jeho fanoušci ho stejně budou milovat i kdyby čert na koze jezdil a toho proklatého lorenza a zpomalovače Marqueze budou proklínat až do desátého kolena... jenže za rok už si všichni budou pamtaovat jenom to, že vyhrál Lorenzo - to je totiž mistr světa MOTO GP pro rok 2015. Sport holt je někdy pěknej prevít ...

jenda 15. listopadu 2015, 20:40 | 6 3

vale
Valentino je borec, a vždycky mu budu fandit, a ten desátý titul mu přeju z celýho srdce, ale bude to mit těžký s těma španělskejma kašparama, kromě pedrosy, ten je ferovej, ten jede na vítězství a je mu jedno kdo je před nim

Swamp 68 15. listopadu 2015, 19:21 | 5 4

46
Jestli bude příští sezonu elektronika pro všechny stejná,Vale na titul rozhodně má.

xtezeto 15. listopadu 2015, 18:52 | 5 2

VR
Ano,nejspíš už nepatří k těm mladým všivákům,možná už není tak rychlej,tak agresivní a tak vychcanej. Ale stále je to TOP jezdec,kterej umí udělat závody zajímavé a napínavé. Pokud dojíždí na bednu(což se o některých mladších říct nedá),tak má stále šanci ten titul získat.

Pavel 15. listopadu 2015, 18:07 | 4 5

:)
Tímto způsobem potřebuje z legalizovat svoje návštěvy psychiatrie :) No a data z motocyklů se hodi na příští rok:) Protože to letošního nastavení fakt netrefil.

zerf 15. listopadu 2015, 17:12 | 4 13

shdt
Nema do nikoho kopat

Saky 15. listopadu 2015, 16:31 | 5 7

VR46
R: myslím, že už nebude mistrem. Už není tak rychlí jako ty tři a v letošní sezóně měl štěstí, že kurvi. .č99 neměl dobrý úvod do sezóny a kurvi. .č.93 měl pár kiksu, to se ale myslím nebude opakovat. Jeho konzistentní výkon v jeho věku je dechberoucí, ale na 26 a ty dvě kurvi... mu prostě chybí rychlost :-( Pánbůh ví, jak budu šťastný, jestli se budu mýlit!

P 15. listopadu 2015, 16:20 | 5 0

lemplovstvi
paneboze aspon si to po sobe prectete, jak muzete nechat v uvodni vete hned dva kiksy : "alentino Rossi přiznal, že mi bude několik měsíců trvat, než zapomene na letošní smutnou prohru mistrovského titulu. ..."

prvni a pate slovo

R 15. listopadu 2015, 16:17 | 9 4

Vale
Pristi rok je mistrem a ted me tu třeba ukamenujte...-)))


Přidat komentář:

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme, abyste se u nás cítili dobře, proto diskuse hlídáme a příspěvky, které jsou v rozporu s Kodexem diskutéra, mažeme.

TOPlistTOPlist