Šéf týmu Milwaukee Shaun Muir tvrdí: ABAJA má rezervy...

3. srpna 2016 v 12:25

Autor: Petr Štola,, zdroj Speedweek
Fotografie: autor

Velikost textu: smaller normal bigger

Manažer superbikového týmu Milwaukee BMW hodnotí dosavadní výkony českého závodníka, který letos působí v jeho týmu. Myslím si, že při závodech není dostatečně koncentrovaný, říká ve svém prohlášení před podzimní částí sezony ...

Manažer týmu Milwaukee BMW se v průběhu letošní letní přestávky šampionátu Mistrovství světa Superbiků pustil do hodnocení dosavadního průběhu letošní sezony. V rámci tohoto rozhovoru se pan Shaun Muir dostal i k hodnocení výsledků českého závodníka Karla Abrahama.
 
Dle slov tohoto manažera má Karel ve svých výkonech velké rezervy a rozhodně má co zlepšovat. Po závodech v americké Laguně Seca drží Karel celkově osmnácté místo v tabulce šampionátu, což je dle slov Muira hluboko za očekáváním od jezdce, který přišel z MotoGP.
 
 
„Na začátku letošní sezony jsem Karla neznal, takže jsem nevěděl, jak se chová. Nevěděl jsem také, jaká je jeho fyzická i psychická kondice. Při závodech v Thajsku jsem ale v jeho psychice našel jisté slabosti. Když jezdec zajede ve warm-upu druhý čas a poté jej není schopen zopakovat, je to jasný problém. Myslím si, že při závodech není dostatečně koncentrovaný, s ostatními jezdci nebojuje na hraně. Závodník se musí prát o pozice se svými soupeři v každé zatáčce. Ve WSBK se závodí jinak, než v MotoGP, tady musí jezdci válčit v každé zatáčce. Když jsem ho pozorovat ve stejné zatáčce, každé ze tří kol zde projel zcela jinou stopou. Myslím si, že na této oblasti musí momentálně nejvíce zapracovat, pak přijdou i výsledky,“ řekl Shaun Muir.

Hodnocení článku:
1 2 3 4 5

Sdílej

TwitterGoogleFacebookDeliciousLinkedinDigg

Diskuse: 9 komentářů

Neználek 4. srpna 2016, 15:54 | 0 0

Kde je pravda
Z žádného rozhovoru s KA, který jsem v českých a zahraničních médiích četl mi nebylo jasné, jestli jezdí WSBK že ho Shaun Muir tak moc chtěl, nebo proto, že s sebou Abraham přinesl sponzorské peníze. Abrahám to všude prezentoval jako změnu, kterou chtěl, ale jestli musel taky přinést peníze, to nikde nezmínil. Shaun Muir byl v odpovědích hodně diplomatický, protože si žádného sponzora nechce naštvat. Myslím si, že to je právě ta druhá varianta, tak se můžeme těšit, že v 2017 opět budeme sledovat jak KA svádí tuhé boje o ten poslední mistrovský bod :-(.

Cechisimo 3. srpna 2016, 22:35 | 0 0

Abaja
No ja si myslim,ze Abaja ty motorce proste neveri. Podle me na to ma. No a uprimne Brooks taky nejezdi letos uplny zazraky

Thurman Merman 3. srpna 2016, 16:29 | 0 0

Jinými slovy:
"Karle, něco s tím udělej, jinak jdeš od válu."

VanillaIceCream 80 3. srpna 2016, 14:45 | 2 0

to igeorge
Já bych se rád podíval nezaujatě... to, že jezdí pokaždé jinou stopu je fakt, který vidím i já- okruhová lama. A že dává nejlepší čas víkendu třeba v pátek odpoledne a všichni ostatní se pak běhom soboty a hlavně kvalifikace lepší, on není schopný zopakovat, co zopakovat, ale vylepšit svůj čas z pátku! V neděli jsem se taky těšil na závod, když jsem viděl druhý flek ve warm upu. Jenže se k tomu času ani na hony nepřiblížil. Že dojede 50s za vítězem by mi až tak nevadilo, ale že dojede 20s za Brooksem mi přijde trochu divný (sekunda/kolo)

RoumenS 3. srpna 2016, 14:17 | 2 1

...
Tak aspon konstruktivni kritika, kterou by si Karel mohl vzit k srdci a zapracovat na tom. Verim, ze schopnosti na to ma a jezdit rychle umi.

igeorge 3. srpna 2016, 13:57 | 1 1

#Steve
Jo, holt jsme národem trenérů, a to čehokoliv :-D

Steve 3. srpna 2016, 12:51 | 5 0

Není typ vítěze
Myslím, že vzhledem k dlouhodobým výsledkům nám všem je už dávno jasné, že nemá na to jezdit na vrcholu. Ale i zametat v zadu někdo musí, jen by mě to nebavilo.

Max 3. srpna 2016, 12:36 | 1 0

...
Vážně jsem zvědav, jestli si ho tam nechá

Marek CBR 3. srpna 2016, 12:26 | 3 0

pane 17
Už by mohlo konečně někoho napadnout, že bajky by se měly vrátit do Brna!


Přidat komentář:

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme, abyste se u nás cítili dobře, proto diskuse hlídáme a příspěvky, které jsou v rozporu s Kodexem diskutéra, mažeme.

TOPlistTOPlist