Simoncelliho si připomnělo 3656 motorkářů, rekord těsně odolal

4. října 2015 v 15:42

Autor: Jiří Smetana
Fotografie: Radek Miča

Velikost textu: smaller normal bigger

3656 motocyklů se v neděli vydalo na dráhu Masarykova okruhu, aby společnou jízdou uctili památku zesnulého jezdce MotoGP Marca Simoncelliho ...

3656 motocyklů se v neděli vydalo na dráhu Masarykova okruhu, aby společnou jízdou uctili památku zesnulého jezdce MotoGP Marca Simoncelliho, od jehož smrti uplynou 23. října čtyři roky. Motorkáři navzdory sychravému počasí téměř vyrovnali loňský rekord v počtu motorek jedoucích současně po dráze. Ten činí 3795 a příznivci jedné stopy budou mít šanci pokořit jej znovu za rok.

 

Do čela kolony 3656 motorek se postavila řada osobností motocyklového sportu – současní jezdci mistrovství světa Karel AbrahamaKarel Hanika, vítěz legendárního závodu na ostrově Man Kamil Holán, československá motocyklová legenda Peter Baláž, stuntrider Martin Krátký a další. Jen samotný nájezd motocyklů na dráhu trval přibližně tři čtvrtě hodiny, stejně dlouho se pak kolona ve vlnách rozjížděla.

„Za tuto akci si celá motorkářská komunita zaslouží jedno velké díky. Je neuvěřitelné, že bez ohledu na počasí sedne bezmála čtyři tisíce lidí na motorky a jedou často stovky kilometrů, aby si připomněli jednoho z nich,“ uvedla výkonná ředitelka Automotodromu Brno Ivana Ulmanová.

A doplnila, že si cení i toho, že se pietní akce postupně rozšířila i na další zesnulé osobnosti motocyklového sportu. Od roku 2014 totiž jízda připomíná i ŠojuTomizawu, japonského závodníka, který zemřel při závodu v italském Misanu.

 

Úspěšná premiéra terénní dráhy

Svoji veřejnou premiéru si během nedělní akce odbyla i enduro dráha Masarykova okruhu, která je nově vytyčena v prostoru terénního polygonu naproti tribuně C. Během neděle si ji pod vedením jednoho z nejlepších českých motokrosových jezdců Josefa Kulhavého projelo téměř 400 jezdců. „Do budoucnosti vidíme v této dráze obrovský potenciál další aktivity, jak lze na Masarykově okruhu trávit volný čas. Dnes jsme si ověřili, že tento koncept má smysl,“ konstatuje Ivana Ulmanová.


Hodnocení článku:
1 2 3 4 5

Sdílej

TwitterGoogleFacebookDeliciousLinkedinDigg

Fotografie

Diskuse: 9 komentářů

R 6. října 2015, 16:43 | 1 0

Brno
Uctít památku je chvályhodné, jenom to PR paní reditelove by jaksi tam byt nemuselo...

ff 6. října 2015, 14:44 | 1 0

Marcel
Tak nevím,ale jezdím v zácpě celý týden,a pak si má jít ještě v neděli pálit spojku a dýchat ten smrad?

kopecký petr 5. října 2015, 8:21 | 0 0

brno
Pěkná vyjížďka

pavel 4. října 2015, 20:57 | 2 0

Ducati 999
Nebýt cajzlu kamaráde tak je nás tam polovicka . A nejenom Čechy ale i Rakousko a Slovensko. To není jenom moravská akce ikdyz jsem se na Moravě narodil , ještě chvíli a bude to evropská akce . Držím pořadatelem palce . Mam za sebou třetí ročník a jediný co bych měnil tak priority : mě rekord ikdyz je prijemnej ale památku na 58 !!!

anna 4. října 2015, 17:29 | 4 0

škoda
trochu škoda, že víc než to, že jde o vzpomínku na Simonc., tak se pořád řeší ten rekord... trošku to ztratilo tu původní myšlenku... aspon pro mě teda.

Sj 4. října 2015, 16:23 | 0 0

:)
Našel jsem se :)

Milaček 4. října 2015, 16:01 | 2 1

ha ha
Cajzli by se na takovou akci vyprdli. Toto je pro srdcaře!!!

Josef Pražák 4. října 2015, 15:56 | 1 0

Nelze
překonávat rekord každý rok. Možná tak kdyby bylo Brno v Praze nebo kdyby se akce inzerovala i ve Vídni.

Josef Pražák 4. října 2015, 15:56 | 1 0

Nelze
překonávat rekord každý rok. Možná tak kdyby bylo Brno v Praze nebo kdyby se akce inzerovala i ve Vídni.


Přidat komentář:

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme, abyste se u nás cítili dobře, proto diskuse hlídáme a příspěvky, které jsou v rozporu s Kodexem diskutéra, mažeme.

TOPlist