SOUTĚŽ O VSTUPENKY: Mistrovství světa v halovém SuperEnduru v Praze se blíží...

10. února 2016 v 14:58

Autor: Tz, Honza Karásek
Fotografie: archiv, Tomáš Mansfeld

Velikost textu: smaller normal bigger

Superenduro je poměrně mladou disciplínou motoristického sportu, která přišla na svět v roce 2007. S Motohouse můžete vyhrát 3 vstupenky na premiéru světového šampionátu v Praze ...

Mistrovství světa v superenduru ovšem zavítá do ČR poprvé a odbude si tak svoji premiéru v sobotu 12. března 2016 v Tipsport areně v Praze - Holešovicích, která je domácím stadionem hokejového týmu Sparta Praha. Závodníky zde čeká v pořadí pátý závod celkově šestidílného seriálu FIM MS Superenduro 2015/2016.

 
Světový superenduro šampionát odstartoval loni v prosinci závodem v polské Lodži. Následně se na začátku ledna přesunul do německého města Riesa a odtud putoval v únoru do argentinského Pinamaru a brazilského Belo Horizonte. Praha tak bude druhý březnový víkend hostit předposlední zastávku, po které už bude následovat jen velké finále, namísto zrušeného Milána v aréně hlavního města Španělska – v Madridu.

 SOUTĚŽ MOTOHOUSE


Hrajeme o 3 volné vstupenky na akci.... 

Jak vyhrát? Stačí správně zodpovědět následující soutěžní otázky a odpovědi poslat spolu s  adresou na email: honza@motohouse.cz  Klíč k určení výherce je snadný, volňásky bere 100 došlý mail se správnou odpovědí. Pokud dnes nevyhrajete, nezoufejte. Soutěž bude pokračovat ještě druhým kolem - sledujte pravidelně náš web a nic vám neunikne.

 

Soutěžní otázka prvního kola:

Kolik let je Petru Bartošovi, českém účastníku závodu v Praze?Fanoušci se mohou těšit na hvězdy světové scény extrémního endura, mezi nimiž září jednoznačně Taddy Blazusiak (POL), dále David Knight (GBR), Jonny Walker (GBR), Cody Webb (USA), Colton Haaker (USA),  Robert Taylor (USA), Alfredo Gomes (ESP), Daniel Giber (ESP) a Mathias Bellino (FRA). Ale šanci na podium má pochopitelně také celá řada dalších závodníků.

 
Superenduro je poměrně mladou disciplínou motoristického sportu, která přišla na svět v roce 2007.   Nejenže se závodí v halách, ale na všechny závodníky čeká velmi obtížný terén plný záludných překážek, se kterými se vypořádají jen ti připravení. Startuje se hromadně stejně jako v motokrosu a superkrosu ve dvou rozjížďkách  (2 x 8 jezdců). Během závodu jezdci zdolávají úseky plné kmenů stromů, všemožně se měnícího terénu v podobě suti, písku a další umělé překážky. Na jezdce každé třídy čekají celkem tří závodní rozjížďky na 6 minut + 2 kola, ve kterých není nouze o celou řadu dramatických momentů. Vyjma dvou hlavních tříd "Prestige" a "Junior" se v Praze představí také domácí jezdci a účastnice MS superenduro žen.

 

Vstupenky jsou v běžném prodeji rozdělené do tří kategorií – zlaté, stříbrné a bronzové za 1.250 CZK (50EUR), 1.000 CZK (40 EUR) nebo 750 CZK (30 EUR) a zakoupit je můžete online nebo na obvyklých předprodejních místech. Děti do 6 let mají vstup zdarma bez nároku na vlastní sedadlo.

 

Vstupenky je možné  pořídit prostřednictvím Ticketportalu na:

https://www.ticketportal.cz/performance.aspx?idp=1462057

 


 

Více informací o události na oficiální stránce šampionátu:

www.superenduro.eu

Hodnocení článku:
1 2 3 4 5

Sdílej

TwitterGoogleFacebookDeliciousLinkedinDigg

Fotografie

Diskuse: Žádný komentář

Žádné příspěvky. Buďte první!

Přidat komentář:

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme, abyste se u nás cítili dobře, proto diskuse hlídáme a příspěvky, které jsou v rozporu s Kodexem diskutéra, mažeme.

TOPlist