Stane se Polaris novým vlastníkem MV Agusty?

14. července 2016 v 10:12

Autor: Jan Somerauer
Fotografie: archiv

Velikost textu: smaller normal bigger

Nejdřív špatné zprávy z Itálie. Podle zdrojů blízkých firmě MV Agusta je její továrna už několik týdnů zavřená, zaměstnanci nedostali několik výplat ...

Nejdřív špatné zprávy z Itálie. Podle zdrojů blízkých firmě MV Agusta je její továrna už několik týdnů zavřená, zaměstnanci nedostali několik výplat a podle některých italských médií dokonce firma vyhlásila bankrot.

Vykrystalizovaly tak potíže, které měl výrobce již delší dobu poté, co nový spolumajitel AMG (Mercedes) začal nevydělávající značce utahovat kohoutky. Dobrou zprávou ovšem je, že se proslýchá, že o MV Agustu projevil zájem americký gigant Polaris, který je mimo jiné vlastníkem značek Victory a Indian.

Sportovní motocykly mu ale zatím v portfoliu chybí. Polaris už s Agustou delší dobu spolupracoval na výrobě motorů. Tak uvidíme, kam se to vyvine. Každopádně si moc přejeme, aby tyto problémy nebyly pro MV Agustu fatální, svět by tak přišel o další klenot.


Hodnocení článku:
1 2 3 4 5

Sdílej

TwitterGoogleFacebookDeliciousLinkedinDigg

Diskuse: 3 komentáře

brum 14. července 2016, 19:58 | 0 0

.
a to jim tak pěkně stoupaly prodeje, holt dluhy z minulosti. Třeba to za několik let ten rodiný klan z itálie zase odkoupí zpět za 1 dolar

Bridy 14. července 2016, 15:20 | 0 0

MV Agusta
Nech Amíci napíšu podobný príbeh ako u Ducati.

Dablicek 14. července 2016, 10:38 | 0 0

...
Doufám, že to s Polarisem klapne.


Přidat komentář:

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme, abyste se u nás cítili dobře, proto diskuse hlídáme a příspěvky, které jsou v rozporu s Kodexem diskutéra, mažeme.

TOPlist