Stoner: Márquez mne v Austinu nechtěl

6. ledna 2016 v 15:22

Casey Stoner si opět nebral servítky a označil jako hlavní příčinu toho, proč nestartoval loni v Grand Prix v Austinu, současného jezdce továrního týmu Repsol Honda Marca Márqueze ...

Když po loňské první Grand Prix sezony v Kataru španělský závodní Dani Pedrosa oznámil, že ze zdravotních důvodů vynechá několik dalších závodů a podstoupí nevyhnutelnou operaci předloktí, ožehavě se spekulovalo o jménu náhradníka v továrním týmu Repsol Honda.
 
Následující Grand Prix v texaském Austinu byla v médiích často spojována se jménem Caseyho Stonera, který měl tehdy o závod velký zájem. Nakonec se ale továrna rozhodla nasadit Japonce Aoyamu. Nyní se Stoner vyjádřil kriticky na adresu Marca Márqueze, který byl dle jeho názoru příčinou, proč Caseyho Honda v Austinu neangažovala.
 
 
„Myslím si, že Márquez a všichni co za ním stojí, udělali maximum pro to, abych v Austinu nestartoval. Nevím proč nebo z čeho měli strach, ale já osobně jsem to z jejich jednání cítil. V té době jsem měl chuť závodit v Austinu a cítil jsem se dobře připraven. Pak mi ale Nakamoto řekl, že se rozhodli pro jiné řešení. Myslím si, že to bylo rozhodnutí pod tlakem, který na něj někteří lidé vyvíjeli. Někdo mne na trati jednoduše nechtěl. Dobře věděli, že jsem při testech v Sepangu měl rychlost jako Dani,“ řekl Casey Stoner.

Hodnocení článku:
1 2 3 4 5

Sdílej

TwitterGoogleFacebookDeliciousLinkedinDigg

Diskuse: 5 komentářů

Al 9. ledna 2016, 0:59 | 1 0

Casey
Když odešel Casey, něco dobrýho z Moto GP odešlo. Markez je super, ale není tam žádné charisma. Až skončí Vale půjde to do háje úplně. Bude tam spousta dobrejch jezdců, ale žádná pořádná osobnost... A tak bez riderů jako Stoner a Rossi, nebo kdysi Max a Gibernau to dopadne podobně jako dopadla F1. Škoda....

mara 8. ledna 2016, 16:29 | 1 0

mrkvez
tomsase: myslíš, že markeze jde vubec ještě nějak poškodit, když ze sebe udělal před celym světem děvku? Ty si spad z jahody naznak ne?

Deluxa 6. ledna 2016, 23:27 | 4 1

...
No ved je v Ducati a tam bude mat uplne volnu ruku. Nechapem co ten klokan maly furt place. Odisiel dobrovolne, vtedy plakal, testuje zas place, bude pretekat aj potom bude plakat podla mna. Ved ked chcel pretekat tak do motogp by sa taky talent ako je on dostal tak ci tak. Ci by to bolo u hondy alebo kde. Doteraz neviem co ten clovek vlastne chce robit, mozno to nevie ani on sam...

tomsase 6. ledna 2016, 22:36 | 0 8

27
Stoner je debil, jen tak někoho pomluvit, když nemá důkaz. Samozřejmě, mohlo to tak být, ale taky to mohlo být uplně jinak a pak by zbytečně Marca poškodil.

el-golfo 6. ledna 2016, 17:34 | 6 2

Stoner
Ani by mě to nepřekvapilo. V téhle souvislosti dám do pléna otázku, která mě napadla už při Caseyho odchodu. Na čem by Stoner jezdil, když do MotoGP přišel MM a mohl rovnou do továrního teamu. Pedrosa i MM španělé za kterýma stojí Repsol. Postavila by Honda tři motorky? Nebo šel od válu Stoner který je pilot od boha, ale je to jen kluk z Austrálie.?


Přidat komentář:

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme, abyste se u nás cítili dobře, proto diskuse hlídáme a příspěvky, které jsou v rozporu s Kodexem diskutéra, mažeme.

TOPlistTOPlist