Suzuki představila motor s turbem

30. října 2015 v 22:09

Autor: Jan "Somik" Somerauer
Fotografie: Suzuki

Velikost textu: smaller normal bigger

Tak se zdá, že to u Suzuki myslí s oturbenými motorkami vážně. Na právě probíhající Tokyo Motor Show představila sériovou podobu motoru EX7 s turbodmychadlem ...

Vzpomínáte si na dva roky starý koncept Suzuki Recursion (představili jsme zde)? Ten naznačil, že se Suzuki chce vydat cestou downsizingu, tedy menších objemů motorů a použití turba. A letos na Tokyo Motor Show tuto myšlenku potvrdila.

K motoru EX7 bohužel nemáme příliš informací, Suzuki sdělila pouze, že jde o dvouválec se čtyřmi ventily na válec, rozvodem DOHC a turbodmychadlem s mezi chladičem. Zároveň také netušíme, do jakého typu motorky chce tento motor použít.

Pokud bychom ale vycházeli z toho, že EX7 bude navazovat na koncept Recursion, dalo by se odhadovat, že motor bude mít objem pod 600 cm3 a cílové hodnoty maximálního výkonu a točivého momentu kolem 100 koní a 100 Nm. Dočkáme se snad nějaké novinky s tímto motorem už na veletrhu EICMA v Miláně?

 

 


Hodnocení článku:
1 2 3 4 5

Sdílej

TwitterGoogleFacebookDeliciousLinkedinDigg

Diskuse: 1 komentář

R 1. listopadu 2015, 15:15 | 0 0

turbo
Tak si říkám proč turbo a ne kompresor?


Přidat komentář:

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme, abyste se u nás cítili dobře, proto diskuse hlídáme a příspěvky, které jsou v rozporu s Kodexem diskutéra, mažeme.

TOPlist