Na okruhu Ricarda Torma ve Valencii dnes začala příprava na sezonu 2016 prvním dnem testování královské kategorie MotoGP. Pro porovnání – sobotní čas Jorge Lorenza na bridžkách 1:30,011

Na okruhu Ricarda Torma v Cheste u Valencie dnes začal první test letošní „okurkové“ sezony. Na dráze, kde se v neděli rozhodovalo o titulu Mistra světa, se představili jezdci kategorie MotoGP již na strojích pro sezonu 2016, ale i na letošních, tedy v tomto případě již starých, modelech.

Nejrychlejším z nich byl Marc Marquez, který s motocyklem Honda Repsol Teamu zajel již ve svém desátém kole čas 1:31,551. Na druhé pozici skončil Andrea Iannone, který s motocyklem Ducati Desmosedici byl pouze o 0,088 pomalejší. Třetí Dani Pedrosa pak na svého týmového kolegu ztratil 0,130 sekundy.

Mistr světa Jorge Lorenzo zajel pátý nejrychlejší čas, když kromě nejlepší trojice nestačil ještě také na čtvrtého Mavericka Viñalese. Lorenzův týmový kolega a druhý nejlepší jezdec právě skončené sezony, Valentino Rossi, zajel až 12. nejrychlejší čas.

1. Marc Marquez (SPA, Honda) 1:31,551