Triumph má novinku: řada Street Triple pořádně porychlila

13. ledna 2017 v 16:02

Autor: Karel Táborský
Fotografie: Triumph

Velikost textu: smaller normal bigger

Jedna z našich nejoblíbenějších a vůbec nejzábavnějších motorek se dočkala pořádné modernizace. Triumph svého nejmenšího Street Tripla pořádně nadopoval a ten letos přijíždí hned ve třech variantách. ...

Základní model S má zcela nový motor s výkonem 113 koní při 11 250 otáčkách. Díky většímu objemu povyskočil i točivý moment na hodnotu 73 Nm. Vpředu má podvozek Showa, s nastavitelným zadním tlumičem. Ani úplný základ se neobejde bez elektroniky, takže je tady nastavitelná kontrola trakce a ABS. Jízdní režimy si můžete vybírat mezi ROAD a RAIN. Zcela nové jsou plasty, zadní podsedadlovka a kyvná vidlice.

Verze R má potom posílený motor na 118 koní a točivý moment 77 Nm. Nechybí ani anti-hoppingová spojka. Do kotoučů se zakusují monoblokové třmeny Brembo M4.32 s radiální pumpou, podvozek Showa je tady plně nastavitelný na obou koncích. Nechybí ani kontrola trakce a ABS, velkou novinkou je pak představení digitální LED přístrojovky s moderní grafikou. Jestli je to dobře, nebo ne, to už necháme na vás. Motor má čtyři jízdní režimy – navíc jsou tady Sport a Rider. Elektronika se ovládá pomocí speciální joysticku, který funguje v pěti směrech. Světla mají funkci denního svícení, blinkry se umí automaticky vypnout. S designových detailů dostanete navíc i jinou masku, lepší prošívání sedla a proužky na ráfky. Je tady i možnost nižšího sedla.

Vrcholná verze RS má potom ještě silnější motor – tady už má celých 123 koní! O brzdy se postaralo Brembo s modelem třmenů M50, vidlice Showa BPF je plně nastavitelné. Vzadu pak najdeme péro od Öhlins, tedy to nejlepší, co je. Jízdní režimy se rozšířily o mód Track, určený na závodní okruh. Tomu odpovídá i systém rychlořazení. Tohle bude hodně dobrý!


Hodnocení článku:
1 2 3 4 5

Sdílej

TwitterGoogleFacebookDeliciousLinkedinDigg

Fotografie

Diskuse: 2 komentáře

Marek Chudý 13. ledna 2017, 13:20 | 0 0

Mašinka
Mám predchodcu R - super povezenie - u nového modelu váha dole, výkon hore i na výfuk sa dá pozrieť. Parádička.

Robert Slánička 13. ledna 2017, 7:59 | 0 0

naháč :-)
Tak tohle bude parádní svezení!! :-)


Přidat komentář:

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme, abyste se u nás cítili dobře, proto diskuse hlídáme a příspěvky, které jsou v rozporu s Kodexem diskutéra, mažeme.

TOPlist