U Ducati se chystá Supersport S

4. července 2016 v 20:10

Autor: Jan "Somik" Somerauer
Fotografie: Asphalt & Rubber

Velikost textu: smaller normal bigger

Vzpomínáte na cestovně sportovní řadu SS, se kterou Ducati sklízela výborné prodejní úspěchy. Na World Ducati Week se světu ukázal její nástupce ...

World Ducati Week, který proběhl minulý víkend v italském Misanu, přinesl kromě řady atrakcí a show také jednu premiéru. Tak jako předloni, i tentokrát probíhala v kontejneru, kde se nesmělo fotit, a proto to byla vlastně premiéra tajná. Ovšem i tak se jedna fotka, bohužel špatné kvality, na světlo světa dostala:

 

Novinka, kterou Ducati nazývá Supersport S, bude navazovat na předchozí řadu SS. Její výroba a prodej byly ukončeny v roce 2006, jako poslední zůstal na trhu litrový model se vzduchem chlazeným motorem DS. Novinka ovšem půjde do boje s konkurencí s vodníkem, konkrétně by mělo jít o motor Testastretta 11° 937 cm3, který pohání modely Hypermotard a Hyperstrada. Dočkat bychom se tedy měli cca. 110 koní a 100 Nm. Motor je umístěn v příhradovém rámu, který připomíná ten z Monsteru 1200, stejně jako jednostranná kyvná vidlice. Tlumiče Öhlins, radiální brzdy Brembo, komfortní dvousedlo, nastavitelné plexi a další výbava poukazují na turistické schopnosti novinky.

 

Design kapotáže vychází z modelu Panigale a to včetně LEDkových světel. Hodně podobně už před nějakým časem nakreslili novinku pánové z Bar-Design, i když tady s polokapotou. Novinka by podle všeho měla být oficiálně představena na jednom z podzimních veletrhů Intermot nebo EICMA. Tak co na to říkáte?


Hodnocení článku:
1 2 3 4 5

Sdílej

TwitterGoogleFacebookDeliciousLinkedinDigg

Diskuse: 1 komentář

Bridy 5. července 2016, 21:29 | 2 0

ST
No pred 10 rokmi v osiali z GS a Multistrada zabudli na nas Hobitov do 175, mame lozit na tie ohavy na rebríkoch......ja ked zastanem na cervenu neriesim zelenu ale kde dam nozku,,,,z tej velkej motorky.
Super, ze DUCATI znova urobi lahku turistiku, NO RASISMUS nie sme len farebni, ale aj mali a velki a mali ......


Přidat komentář:

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme, abyste se u nás cítili dobře, proto diskuse hlídáme a příspěvky, které jsou v rozporu s Kodexem diskutéra, mažeme.

TOPlist