V Jerezu přišel o nové brýle, teď se Ondra Ježek chce ve Španělsku posunout do elitní trojky

17. září 2015 v 10:38

eského motocyklového závodníka Ondřeje Ježka z týmu TripleM by Barni Racing Ducati čeká ve španělském Jerezu předposlední závod sezony Světového poháru Superstock 1000. Tento šampionát měl prakticky tříměsíční pauzu, ale teď už jsou všichni plně soustředěni na poslední dva podniky ...

Po dlouhé pauze vyplněné tréninkem, závodem v Německu i odpočinkem se Ondra Ježek minulý týden vydal do Jerezu na testování. „Docela se to vydařilo. Zajel jsem si zde rekord i přes velmi horké počasí. Oproti loňským časům jsem jel téměř o 3 vteřiny rychleji,“ hodnotil český závodník, který v průběžném pořadí litrových stocků drží čtvrté místo. Tuto pozici by ale rád vylepšil. „Do posledních dvou závodů máme za cíl vybojovat zpět místo v nejlepší trojici celkového pořadí,“ netajil se medailovými ambicemi.

 

 

Na trať v Jerezu má dobré i horší vzpomínky. „Loni jsem tu jel svůj nejhorší závod. Nicméně před dvěma lety jsem si tu při testu s týmem Barni dokázal vyjet angažmá na rok 2014,“ řekl Ondra a přidal jednu historku, kterou má s tímto okruhem spojenou.

 

„Před dvěma lety jsem tu byl v rámci Světového poháru Superstock vůbec poprvé. Ve čtvrtek jsem si hodně projížděl trať na skútru. Tenkrát jsem měl na hlavě nové sluneční brýle, a když jsem v jednom kole jel o něco rychleji, otočil jsem špatně hlavu, brýle uletěly a byly na odpis,“ zavzpomínal.

 

 

Na trati se moc nekamarádil s poslední rychlou pasáží, která mu dělala trochu problémy, ale minulý týden na testech se v ní dokázal výrazně zlepšit. „Teď už se kamarádíme víc,“ smál se Ondra, který si po testech užil několik výletů s přítelkyní Šárkou v okolí Malagy a na Gibraltaru. „Odpočinek a dobrodružství proběhlo, teď už jen absolutní koncentrace na závod,“ uzavřel povídání český jezdec.


Hodnocení článku:
1 2 3 4 5

Sdílej

TwitterGoogleFacebookDeliciousLinkedinDigg

Fotografie

Diskuse: 4 komentáře

Marek 18. září 2015, 20:25 | 0 0

Pneu
To by mne zajímalo na kolik má Ondra na poslední fotce fouknutou zadní Supercorsu... Taková placka. :D

Marek 18. září 2015, 20:25 | 0 0

Pneu
To by mne zajímalo na kolik má Ondra na poslední fotce fouknutou zadní Supercorsu... Taková placka. :D

RoXoR 17. září 2015, 12:38 | 0 0

ONDRA
Tahej chlape a napřesrok do SBK

DC 17. září 2015, 10:38 | 0 0

ondra
fajn kluk


Přidat komentář:

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme, abyste se u nás cítili dobře, proto diskuse hlídáme a příspěvky, které jsou v rozporu s Kodexem diskutéra, mažeme.

TOPlistTOPlist