I letos jsme měli mít dvě želízka v ohni, ale to se nakonec přímo na místě zredukovalo jen na jedno, kdy startovala pouze Veronika Hankocyová #53

Michal Indi Dokoupil #23 o jeho odstoupení:
„V Armoy jsem dva týdny před UlsterGP spadl a pohmoždil si koleno. Doufal jsem, že to půjde a budu moci startovat, ale jakmile jsem se vyškrábal na svoji Yamahu R6, věděl jsem, že se budu na závody jen koukat. UlsterGP je velmi náročný a extrémně rychlý závod, a s tím kolenem bych neměl šanci se dobře umístit. Hodně mě to mrzí, protože jsem na to konečně po několika letech měl zase motorku díky Motopointu, a po skvělé Tourist Trophy jsem byl i dobře rozjetý. Role diváka mi rozhodně nesedí, ale Verča to na trati zvládla za nás za oba na jedničku!“

Veronika měla připravenou Kawasaki ER6F irského týmu RT&E se startovním číslem 18 do čtvrtečního závodu Dundrod National a dvou závodů UGP Supertwin. Vzhledem k nestartujícímu Indiánovi zůstala volná Yamaha R6 a Yamaha FZR400. Po dohodě s týmem se Veronika rozhodla startovat ještě na FZR400 ve třídě Lightweight, takže ji během celého závodního týdne čekalo celkem pět závodů.

Veronika Hankocyová #53
„Strašně mě mrzí, že nemohl Indi startovat, ale pro mě to byla určitá úleva, protože jsem měla prostor se soustředit jen na závody a nenervovat se v depu při jeho třídě Supersportů. Chtěla bych moc poděkovat týmu Motopoint a RT&E za příležitost startovat i na jiných motorkách. Yamaha R6 by se mi do třídy Dundrod National fakt hodila, protože s twinem dělám mezi šestistovkami křoví, ale netroufla jsem si bez žádnýho testování do toho jít. FZR400 jsem ale přijala s radostí, i když je mi malá, protože každý kolo na tomhle okruhu je k dobru!“

Středeční den byl celý ve znamení tréninků. Aby to ale neměli závodníci snadné, většina tréninků se odjela za hustého deště. Trénink do závodu Dundrod National byl spojen s tréninkem i do závodu Dundrod Challenge, kde se Verča umístila celkově na 41. místě mezi 600/750/1000ccm a jako čtvrtý Supertwin z celkem 84 závodníků. Ve třídě Lightweight se umístila na 18. místě a ve třídě Supertwin na skvělém 11. místě.

„Počasí mi nevadilo, protože jsem neměla žádné problémy se stabilitou nebo přilnavostí, ale natrápili jsme se s teplotou motoru. Okruh je dlouhý dvanáct kilometrů a trénink má cca pět kol. Na čtyřstovce mi klesla teplota motoru pod padesát stupňů a vůbec to nejelo. Dvakrát jsem zastavila v boxech na zalepení chladiče, ale nepomohlo to a časy jsem měla hrozný. To samé se pak opakovalo s twinem v kvaldě do závodu National a to mám standardní chladič, se kterým se mi motorka většinou neustále přehřívá. Chuť jsem si napravila v kvalifikaci do Supertwinů, kde jsem se mezi všemi špičkovými jezdci umístila jedenáctá, a to jsem doufala maximálně v dvacítku!“
Veronika se tak kvalifikovala do první vlny za závodníky jako je Derek McGee, Daniel Cooper, Michael Sweeney, Derek Sheils, Paul Jordan nebo Jamie Coward. Například jeden z adeptů na vítězství James Cowton byl až za Verčou dvanáctý a Veronika na vodě dokonce zajela podobný čas, co loni na suchu.

Ve čtvrtek měl tým v plánu odjet celkem tři závody. V závodě Dundrod National si Veronika dobře zazávodila s výkonnějšími motocykly a cíl protnula na 23. místě a jako třetí Supertwin. O napínavý závod Lightweight se Veronika postarala hned na startu, když ji po zhasnutí světel zhasl i motor a chvíli trvalo, než motocykl nastartovala. Z beznadějně posledního místa ale nasadila neskutečné stíhací tempo, aby se dostala na konečné celkové osmé místo, a 3. místo v rámci 400cc Supersport!
„Když mi to chcíplo, tak jsem byla ráda, že mám helmu, protože jsem byla rudá až za ušima. Cítila jsem, jak na mě všichni koukají, a že těch očí nebylo málo J. Úplně jsem si představila Indiána, jak se mi směje, když jsem to konečně nakopla a odskákala do prvního kola. Motorka ale jinak fungovala perfektně a mě to začalo neskutečně bavit. Brzy jsem dojela pomalíky a to mě motivovalo tahat co nejvíc! Mít ještě aspoň jedno kolo k dobru, možná by ten výsledek byl ještě lepší ale osmé místo a třetí čtyřkilo bylo naprosto neuvěřitelný!“

První závod Supertwin se bohužel nakonec nekonal z důvodu časových prodlev a tak si musela Veronika počkat až na sobotu, kdy se jel i druhý závod třídy Lightweight. Na FZR400 se na startu málem opakovala situace jako v prvním závodě, ale tentokrát alespoň motor zůstal běžet. Veronika se dostala na konečné 9. místo a mezi čtyřstovkami byla pátá. Nejdůležitější závod byl ale právě až ten poslední, závod UGP Supertwin, kde se Veronika umístila v Top 10!
„Na obou motorkách jsem si troufla jít o zub na zadní rozetě dolů a dostala se tak na převody, co jede Indi na TT. Vzhledem k tomu, že jsem těžší, neměli jsme jistotu, že to bude fungovat, ale riskli jsme to. I když jsem v Lightweightech dojela o jedno místo hůře, zrychlila jsem o pět vteřin na kolo. Ve twinech to bylo úžasný první dvě kola, kdy jsem dokázala ještě držet krok s čelem. Pak mi ale vylítla teplota na 98°C a do kopce už to začalo trošku vadnout, takže jsem musela podřadit na pět tam, kde jsem měla předtím plnou šest. Krok zpátky to ale určitě nebyl, protože jsem taky zrychlila o víc jak patnáct vteřin oproti loňsku. Desátý místo je na takovým mezinárodním závodě nejen splněnej cíl. Je to další pro mě dosažená meta!“

Veronika byla se svými výsledky letos opravdu úspěšná. Osmé, deváté a desáté místo je na Ulster Grand Prix opravdu skvělá bilance! Když k tomu přičteme ještě celkové třetí místo v irském mistrovství ve třídě Junior Support, letošní sezona patří rozhodně dosud k jejím nejlepším!

Skvěle si vedl i Michal Indi Dokoupil. Stal se Mistrem Irska ve třídě Supersport 400, umístil se 4. ve třídě Supertwin a 5. ve třídě Supersport! V rámci samostatného mistrovství Severního Irska se tak stal také Mistrem ve třídě Supersport 400, umístil se 3. ve třídě Supertwin a 4. ve třídě Supersport.

Protože se poslední závod v irském Killalane zrušil, tým Motopoint se rozhodl zakončit sezonu s oběma závodníky na domácí půdě v Dymokurech, které se pojedou 17-18. 9. 2016!