Valentino Rossi: Marc je jako dítě a pomáhá Lorenzovi

23. října 2015 v 21:32

Autor: Karel Táborský (zdroj: sportrider)
Fotografie: motogp.com

Velikost textu: smaller normal bigger

Během tiskové konference před Velkou cenou v Sepangu bylo vidět evidentní napětí mezi Valentinem Rossim a Marcem Marquezem. Rossi ho totiž obvinil, že by byl raději, kdyby šampionát vyhrál Jorge Lorenzo a snaží se mu pomoci. Psychologická válka právě začala. ...

Lehká slovní přestřelka vznikla už při oficiálních otázkách světových novinářů, kdy se Rossi vyjádřil v tom smyslu, že Marquez ovlivňuje šampionát a jde proti němu. Ital se ale daleko víc rozpovídal potom, co se vypnuly kamery a sesypala se na něj hrstka italský žurnalistů.

„Je pravda, že si Marc s námi v Austrálii hrál, no, spíš si hrál se mnou… je to zcela jasné. Podle mého názoru je dobře, aby věděl, že já to vím. Uvidíme, co se stane dál, ale dělám si dost velké starosti. S Jorgem to je už takhle komplikované, a teď musím myslet ještě na záludného Marca. On totiž podle mě v tomto případě nehrál fér – a profesionální jezdec by v této situaci měl hrát fér. Všechno se dost zamotává a Marc může být v těchto posledních závodech velmi konkurenceschopný.“

„Pro mě to opravdu velké zklamání, jsem na něj dost rozzlobený. Upřímně řečeno, už bylo pár závodů, kdy jsem něco očekával, ale nemyslel jsem si, že tímhle stylem bude závodit. Sem z toho zklamaný a trochu ustaraný, protože je jasné, že se bude tady a Valencii snažit o co nejlepší výsledek.“

„Během závodu se stalo něco podivného, protože tomu nerozumím. Marc byl o hodně rychlejší než ostatní, ale snažil se svou jízdou umožnit Jorgemu ujet a donutil mě tím bojovat s Iannonem. A potom ještě počkal na Iannoneho, Pedrosu, Crutchlowa a Vinalese… a dobře věděl, že Ducati mě na rovinkách doslova spálí.“

„Pokaždé, když se mě pokusil předjet, byl velmi agresivní. Brzdil způsobem, kvůli kterém jsem vždy ztratil kontakt s Jorgem – udělal to takhle třikrát. Měl jsem velké štěstí, že Jorge nebyl v závodě tak rychlý, protože by jinak bylo po závodě. Vždycky ale kontroloval svoji rychlost tak, aby mezi mě a Jorgeho poslal co nejvíce jezdců. Podle mého názoru by se tohle dít nemělo.“

„Je jasné, že chce aby mistrovství vyhrál Lorenzo. Hlavně kvůli tomu, že se na mě zlobí. Vidím to tak, že je to osobní. To, co se stalo v Argentině a potom v Assenu… od té doby po mě jde. Chová se trochu jako dítě – když nevyhraju já, nevyhraješ ani ty. Pro něj je menší zlo, když vyhraje Lorenzo.“

„Uvidíme, co se stane dál. Pokud bude rychlejší než já, bude mě předjíždět, i když nebude muset, jestli mě bude zpomalovat. Je to komplikované. Nemá co ztratit a já ano, takže musím být připravený. Opravdu mě to štve, ale tak to prostě je. Je to něco, co jsem si nikdy nedokázal představit, že Marc ze sebe udělá překážku k vítězství v šampionátu. Snaží se pomoct Jorgemu, což není správné.“

Reakce Jorgeho Lorenza byla velmi zábavná. „Ano, všichni jsme viděli, jak mi Marc pomáhal. Hlavně v posledním kole, kdy mě předjel a sebral body v šampionátu…“


Hodnocení článku:
1 2 3 4 5

Sdílej

TwitterGoogleFacebookDeliciousLinkedinDigg

Diskuse: 20 komentářů

Radek 25. října 2015, 16:34 | 0 0

MM vs VR
Podle mne Vale rozjel tímto článkem svůj psychologický boj, kdy chtěl všechny okolo znervóznit a zbavit se konkurence (jak již několikrát za svou kariéru). Pravděpodobně očekával že MM se zalekne a pojede kolem něj v rukavičkách, bohužel MM se zřejmě urazil a vzal to jako urážku (pokud to co Vale řek nebyla pravda) a chtěl mu ukázat jak se brzdí jezdec za sebou. Hold oba mají vysoké ego a ani jeden nejezdí na slušňáka Vale to dokázal za svou kariéru několikrát a Marc taky.

Trejsíč 25. října 2015, 14:22 | 1 1

Výlev hodný mistra světa !
Po přečtení tohoto článku se musím smát těm komentářům, které označují Loranza za "ufňukánka". Takhle mluví 9-ti násobný mistr světa, ikona silničních závodů a njžhavější adept na mistra světa 2015? MM si se mnou hrál ... to je teda vyznání, je mi Tě Vale líto, že tak hrozně trpíš... a ti zlí ostatní nepřející závodníci Tě nechtějí nechta vyhrát - třikrát hanba!

grave 25. října 2015, 11:08 | 2 0

VR46
Vale neudělal nic špatného, jen se zbavil MM jak obtížného hmyzu :-). I když fandím a přeji titul Rossimu tak je pravda je že Jorgemu to jede líp a titul asi získá. Už se těším na poslední velkou cenu

VanillaIceCream 80 25. října 2015, 8:20 | 0 0

46
Velentino, doufám, že zafungují boží mlýny a za to úmyslné sestřelení MM ten titul nevyhraješ! Proč okamžitě nedostal black flag?

Eso_Rimmer 23. října 2015, 21:23 | 1 2

nebrec!!
Vale, Vale... nebrec, poradne za to tahej a nech je za sebou. titul si mas vyhrat sam, tak neremcej a kurwa makej!! mas na to, tohle bys nemel mit zapotrebi.

Chester 23. října 2015, 18:57 | 0 1

!
Kdybych si měl myslet, že tam hrajou roli nějaký vyšší zájmy, který rozhodujou, kdo vyhraje, tak se na to nemusím vůbec dívat. To za prvý. Za druhý už jsem od Valentýna odkoukal to vystrkování nohy před zatáčkou. Takže!

moron 23. října 2015, 17:47 | 5 1

moron
Hoši, bestak to nevyřešíte, neznáte poměry, nevíte kdo je ku.va a kdo naopak ne. Nevíte co mezi sebou mají, nebo ani to jak moc je to ovlivňovaný z vrchu. To že je to víceméně španělé vs zbytek světa má taky svůj důvod a prd víme kdo jak míchá kartama.

Valentino je teď u mnoha lidí za cvoka...a vcelku oprávněně, ale jak se říká, na každým šprochu pravdy trochu (nekdy i víc). A že by mu úplně jeblo, tomu nemůže věřit snad vůbec nikdo. Tohle se zas rozsekne časem, třeba za pár let, možná za dvacet.

Zatím to jen beru jako spestření závodů, který jsou hrozně vyrovnaný a napínavý. Tak rači sledujte jak jezdí a kašlete na hodnocení někoho koho znáte z obrázku. Jednou plače Jorge, podruhý je padavka Abaja, potřetí je Rossi blázen...furt dokola :)

Pet'an46 23. října 2015, 16:16 | 7 0

VR46
Nemyslím si že je Vale uplakánek zpomeňte na minulou kvalifikaci kdy jsi Ianone vyjel rychle kolo za Lorenzem a ten se mohl nebudu řikat co a po závodě byl Ianonem největši kámoš.Taky vemte v potaz atmosferu u Yamahy a chování Lina Jarvise když vyhraje Lorenzo tak je štastný když Vale tak zatleská a dost.Měli by si vzít přiklad u Hondy Shuhei Nakamoto oslavuje uspěch jak od Pedrosy nebo Maqueze.Pevně věřim že Vale získa 10 titul.Klobouk dolů co ve svých 36 letech předvádí.

zverzak 23. října 2015, 14:51 | 3 14

...dost bolo
Maju Ťa tam vsetci plne zuby, chod do preč Vale !!!

zmulin 23. října 2015, 13:44 | 4 2

proč?
Tak když je to pravda,proč to neříct?

Chester 23. října 2015, 13:44 | 0 3

!
Panečku, to je vhled do problematiky! Jde o všechno, takže Rossi vsází všechno. I svou pověst. Poněvadž jestli ten titul nezíská, ponese si tuhle svojí psychologickou hru jako hanbu. No a jestli získá, budou tyhle řeči pamatovaný jako mistrovská psychologická taktika. Myslim, že pravdu má maTooB - potřebuje někam uklidit Márqueze. Přičemž je jedno, jestli za sebe, nebo před Lorenza.

DTPák 23. října 2015, 13:30 | 5 5

46 a půl
Co se divíte, Rossimu teče do bot, tak kope kolem sebe. Tyhle svý fórky zkoušel už dřív na Gibernaua, Biaggiho a Capirexe. Je v tom zběhlej.
............ všichni říkali, že Stoner břečí. Co teď budou říkat do Rossim? Směšný. Je zatrpklej kvůli tomu, že dostal nařezáno od Iannoneho s vylágrovaným ramenem. Toť vše.

Jounas 23. října 2015, 13:30 | 4 2

Karel Táborský
Máš pravdu...zřejmě jedna z jeho psycho her:)...Uvidíme, zda-li to zafunguje...Neděle napoví víc:)

Karel Táborský 23. října 2015, 13:19 | 4 0

@ Jounas
Vypadalo to spíš jako sranda, ale na motogp.com je video, kde Valentino po tiskovce ukazuje italským novinářům vytisknutý časy ze závodu v Austrálii, takže to evidentně myslel vážně. Pro závody je to jedině dobře - šampionát potřebuje pořádnou rivalitu.

Yetti 23. října 2015, 13:13 | 7 0

VR
Myslím, že veľmi dobre vie čo robí. Pri odchode Jeremyho boli tiež všetci rozčarovaní a hľa bol to správny krok! Go Go Vale Go!!!

maTooB 23. října 2015, 13:07 | 10 0

Kuko koumak
Myslim, ze to povedal hlavne preto, aby cast tlaku presunul na MM a dostal ho prec zo subojov, kedze teraz ho kazdy bude sledovat ;)

Je to velky fik fikanec prefikanec ten kuko :D

Jounas 23. října 2015, 13:01 | 6 0

Tak horký to není
Koukejte na originální rozhovory v angličtině a pak si dělejte obrázek...přepisy rozhovorů vyjdou vždy dost bulvárně...Já sledoval tiskovku a vše bylo míněno spíše s humorem...

lukas 23. října 2015, 12:57 | 4 0

Rennie
rennie potom si nikdy nebol jeho fanusik ak si tymto u nho skoncil...chce to vzit sa do koze tych jazdcov ale to by sme museli sni mi byt stale a jazdit s nimi zavody, co asi tazko

Vláďa Nos 23. října 2015, 12:39 | 4 3

Yamaha a Honda
Jestli neměl doteď Marc důvod pomáhat Jorgovi, tak teď teda má. Rossi musí být hodně frustrovaný, když tohle vypustí z tlamy.

Rennie 23. října 2015, 12:35 | 3 6

VR
Valentino mě hodně zklamal, takový brečení bych od něj nečekala! A hlavně že všude na motorkářích probírá, jakej je Jorge uplakánek. Valentino, přišel si o hodně fanoušků, včetně mě.


Přidat komentář:

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme, abyste se u nás cítili dobře, proto diskuse hlídáme a příspěvky, které jsou v rozporu s Kodexem diskutéra, mažeme.

TOPlistTOPlist